Udane występy w marcu

Marzec badmintonistów to okres startów sprawdzający formę przed eliminacjami do Mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W dniu 3.03.2007 w Rzeszowie odbył Krajowy Turniej Juniorów Młodszych w którym to najlepsze wyniki padły w grach podwójnych. W grze podwójnej dziewcząt III m zajęły pary Agata Foryt / Patrycja Szerszeń i Marta Pękala / Aleksandra Bronikowska natomiast aż trzy pary znalazły się w półfinałach w grze mieszanej. Pierwsze miejsce zajął kandydujący do medalu na OOM w Głubczycach Karolina Buczyńska / Przemysław Urban (RKB Rzeszów), a III miejsca zajęli Michał Drożdż / Agata Foryt i Michał Zaucha / Justyna Zaucha. W Międzynarodowym Turnieju Juniorów MAZOVIA CUP który odbył się w dniach 15-18.03.2007 w Baboszewie k. Płońska I miejsce zajął również pretendujący do medalu ale na Mistrzostwach Polski Juniorów aktualnie 6 debel w kraju w kategorii seniorów Rafał Skrzek / Damian Broj (UKS 15 Kędzierzyn Koźle). Rafał jest uczniem Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy i tylko dzięki wyrozumiałości dyrekcji szkoły i nauczycieli może brać częsty udział w turniejach i zgrupowaniach które niejednokrotnie odbywają się w czasie lekcji. W Międzynarodowym Turnieju SILESIA CUP w Kędzierzynie Koźlu (24-25.03.2007) w grze pojedynczej juniorek młodszych III miejsca zajęły Justyna Zaucha i Patrycja Szerszeń. W grze mieszanej I miejsce zajęła para Karolina Buczyńska / Przemysław Urban którzy pokonali mixt Justyna Zaucha / Michał Zaucha a III miejsce zajęli Michał Drożdż / Agata Foryt. Gra finałowa w grze podwójnej juniorek młodszych była wewnętrzną sprawą naszych zawodniczek. Zwyciężyła para Agata Foryt / Patrycja Szerszeń pokonując Martę Pękalę i Aleksandrę Bronikowską. W kategorii juniorów I miejsce w grze podwójnej chłopców zajął debel Rafała Skrzek / Damian Broj a III miejsce zajęli Mateusz Ciurkot / Paweł Zaucha i Sławomir Gąsior / Paweł Kopiczko (UKS 15 Kędzierzyn Koźle). Ostatnim sprawdzianem przed eliminacjami do Mistrzostw Polski był start w Suchedniowie. W kategorii juniorów w grze podwójnej I miejsce zajął debel Sławomir Gąsior / Paweł Kopiczko którzy w finale pokonali ostatnio najlepszych w tej kategorii Rafała Skrzeka / Damiana Broja. Jest to dobry prognostyk przed mistrzostwami które w tym roku odbędą się w Kobylnicy koło Słupska. Miejmy nadzieję ze te dwie pary spotkają się w finale. Najbliższe starty to eliminacje międzywojewódzkie do OOM które odbędą się 10 kwietnia w Straszęcinie z udziałem zawodników z województwa małopolskiego.