Sukcesy naszych zawodników w Licealiadzie

rafa10029 listopada w Ropczycach rozegrany został Finał Wojewódzki Licealiady w badmintonie. Zawodnicy Orbitka reprezentowali tym razem dwie dębickie szkoły: Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego i Zespół Szkół Ekonomicznych. "Kwiatek" reprezentowali chłopcy - Konrad Zaucha, Wojciech Buczyński i Rafał Gurga, natomiast "Ekonomik" dziewczęta - Anita Mielniczek i Gabriela Ślisz.

Zarówno Panie jak i Panowie zwyciężyli w całym turnieju zdobywając tytuły Mistrzów Województwa Licealiady i bardzo dużą ilość cennych punktów do współzawodnictwa wojewódzkiego dla swoich szkół. Anita i Gabrysia w finale pokonały Liceum z Ropczyc, w składzie którego grała Joanna Stanisz (5 krotna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Wojtek, Rafał i Konrad zmierzyli się w finale również z Liceum z Ropczyc, które reprezentowali Dominik i Sebastian Sado (wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski). Finał męski stał na bardzo wysokim poziomie, mocniejsi okazali się nasi zawodnicy, wygrywając w finale 3:2.