Srebrno - brązowy występ juniorów młodszych na OOMŁ

raf100 Bardzo dobry występ zanotowali nasi juniorzy młodsi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie w Piotrkowie Trybunalskim. Dwa medale srebrny i brązowy zdobył Rafał Gurga, który podczas turnieju prezentował bardzo dobrą formę. Rafał w grze pojedynczej dotarł do półfinału gdzie stoczył bardzo wyrównany pojedynek z późniejszym mistrzem Polski Krzysztofem Jakowczukiem z Białegostoku. Był to jeden z najlepszych pojedynków singlowych. Gdyby Rafał wygrał pierwszego seta w którym cały czas prowadził wynik mógłby być inny. <WYNIKI>

Lepiej nieco było w grze mieszanej gdzie rozstawiona z numerem jeden nasza para Rafał Gurga / Gabriela Ślisz bez straty seta dotarła do finału gdzie również na drodze do złota stanął Krzysztof Jakowczuk ze swoją partnerką Magdaleną Konieczną z Białegostoku. Podobnie jak Rafał bardzo dobry występ zanotowała jego partnerka Gabriela Ślisz wytrzymując bardzo dużą presję w decydujących momentach. Gabrysi do pełni szczęścia zabrakło medalu w grze podwójnej, gdzie występując wspólnie ze swoją koleżanką Anitą Mielniczek nasza para uległa późniejszym wicemistrzyniom olimpiady Mietła/Jaworska z Niepołomic. Również parze z Niepołomic uległa druga nasza zawodniczka Magdalena Machnik występując z Kamilą Morawską również z Niepołomic, ale już w półfinale zapewniając sobie brązowy medal. Dobry występ naszych zawodników pozwolił na zajęcie w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce. Nasz klub przegrał drugie miejsce o 0,5 pkt z MKS Spartakus Niepołomice. Dzięki dobremu występowi całej ekipy nasze województwo uplasowało się na drugim miejscu w klasyfikacji województw.