Dwa medale w Ropczycach

W dniu 12.10.2013r. w hali sportowej w Ropczycach odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie. W zawodach udział wzięli  zawodnicy z takich klubów jak: UKS „Sokół” Ropczyce, UKS „Trójka” Tarnobrzeg, UMKS Dubiecko, UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl,  UMKS „Junis”  Szczucin, UKS „Jagiellonka” Medyka, UKS „MixTeam” Tarnowiec, UKSB „Volant” Mielec, MKS „Stal” Nowa Dęba, WTS „Walter” Rzeszów oraz UKS „Orbitek” Straszęcin. „Orbitek” reprezentowała trójka badmintonistów, tj.: Paulina Wilczyńska, Jakub Kufel oraz Patryk Michałek.

Każdy z nich stanął na podium. W grze podwójnej dziewcząt Paulina Wilczyńska w parze z Magdaleną Golenia z Ropczyc wygrały wszystkie swoje pojedynki i tym samym zdobyły I miejsce stając na najwyższym stopniu podium. W grze podwójnej chłopców para ze Straszęcina Jakub Kufel/Patryk Michałek stanęła na drugim stopniu podium. W meczu o złoty medal Kuba z Patrykiem nie sprostali Tymoteuszowi Malikowi z Tarnobrzega oraz Danielowi Knapowi z Przemyśla. W grze pojedynczej dziewcząt Paulina Wilczyńska zajęła ostatecznie V miejsce. Patryk Michałek oraz Jakub Kufel w grze pojedynczej chłopców zawody ukończyli także na miejscach V-VIII, ulegając w meczach o półfinał nieznacznie wyżej klasyfikowanym przeciwnikom.