Kolejne sukcesy na Grand Prix w Suwałkach

aag100W dniach 5-7.12.2014 r. w Suwałkach odbył się trzeci w tym sezonie wysoko punktowany Międzynarodowy Turniej Grand Prix Polski Juniorów Młodszych (U-17) oraz Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach wzięła udział cała czołówka krajowa oraz zawodnicy z Litwy i Białorusi, w sumie 111 badmintonistów. Oczywiście swój udział zaznaczyli również nasi reprezentanci w składzie: Agnieszka Szymaszek, Kamil Michałek, Michał Kosztyło i Wiktor Grzyb. Tradycyjnie pomimo bardzo dużej konkurencji Nasi badmintoniści wrócili z medalami.W kategorii Junior Młodszy (U-17) w grze mieszanej Agnieszka Szymaszek wystąpiła w parze z Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby, natomiast Kamil Michałek z Izabelą Jajko z Ropicy Polskiej. <FOTO>

Pech chciał, że obie te pary spotkały się już w fazie grupowej ze sobą. Po zaciętym trzysetowym pojedynku lepszym okazał się mikst Szymaszek/Kopeć. Właśnie ta para w kolejnych pojedynkach grupowych również była górą zajmując pierwsze miejsce w grupie awansując do dalszej fazy turnieju. Mikst Michałek/Jajko zajął drugie miejsce w grupie i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach VI-X.  W meczu o półfinał Agnieszka Szymaszek wraz z Patrykiem Kopciem spotkali się z para gospodarzy Sobolewski/Podziewska. W tym pojedynku nie byli faworytami, jednak okazało się, że zagrali koncertowo i  nie pozostawili złudzeń wygrywając w dwóch setach (21:11;21:14). W meczu o finał przeciwnikiem była para z Bierunia Parysz/Bielińska. W tym pojedynku już nie było tak łatwo. Nasi zawodnicy po trzysetowym boju zwyciężyli (21:11;19:21;21:19) awansując do finału. W meczu o złoto czekała na nich para numer 1 na liście PZBad tj. Gireń/Kościółek z Głubczyc. I tym razem Agnieszka z Patrykiem udowodnili, że na tych zawodach to oni rozdają karty. Nasz mikst nie dał szans rywalom zwyciężając w sposób zdecydowany w dwóch setach (21:9;21:15), tym samym wygrywając tak prestiżowy i wysoko punktowany turniej. W kategorii Młodzik Młodszy (U-13) w grze pojedynczej chłopców wystąpili Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło. Zarówno Michał jak i Wiktor wygrali zdecydowanie swoje grupy awansując do ćwierćfinałów. Wiktor w meczu o półfinał spotkał się z Szymonem Maciągiem z Widełki i wygrał w trzech setach (12:21;21:14;21:10) awansując do pierwszej czwórki , natomiast Michał zagrał z Jakubem Mazurem z Głubczyc i niestety po bardzo wyrównanych pojedynku przegrał w dwóch setach (20:22;20:22) ostatecznie zajmując miejsca V-VIII. Wiktor Grzyb w meczu o finał spotkał się z zawodnikiem z Głubczyc (obecnie nr 1 na liście PZBad) Szymonem Ślepeckim. Po trzysetowym pojedynku lepszy okazał się jednak rywal i Nasz singlista ostatecznie zajął III miejsce stając na najniższym stopniu podium. Wyżej wspomniana dwójka zagrała również w grze podwójnej. Para Grzyb /Kosztyło uplasowała się na bardzo dobrym III miejscu , zdobywając brązowe medale.

Licznik odwiedzin