Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Straszęcinie

kuu100W dniu 24.01.2015r. w naszej hali  odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików (U-15) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 83 badmintonistów z 17 klubów z takich miejscowości jak:  Bieruń, Ślęza, Kędzierzyn-Koźle, Katowice,  Kraków, Niepołomice, Ropica Polska, Nowa Dęba, Mielec, Przemyśl, Widełka, Dubiecko, Umieszcz, Tarnowiec, Ropczyce, Rzeszów i oczywiście nasi zawodnicy. UKS „Orbitek” reprezentowało 21 zawodników, z których aż 8 stawało na podium zdobywając ogółem 10 medali (4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych). <WYNIKI> <FOTO>

Najlepiej spisał się „Młodzik” -  Jakub Kufel, który zdobył 2 złote medale. W kategorii Młodzik (U-15) „Orbitek” reprezentowali: Jakub Kufel i Patryk Michałek. Obaj badmintoniści stawali na podium. Kuba w grze pojedynczej wygrywając swoją grupę dotarł do finału, gdzie nie dał szans Krzysztofowi Płochowi z Widełki, pokonując przeciwnika  w dwóch setach (21:18;21:14). W grze podwójnej chłopców Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale, natomiast tuż za podium na IV miejscu uplasował się debel Patryk Michałek/Patryk Kordek z Przemyśla. Patryk Michałek niepowodzenie w grze podwójnej powetował sobie w mikście w parze z Beatą Mycek z Nowej Dęby. Para ta wygrała wszystkie swoje pojedynki zajmując I miejsce w turnieju, jednocześnie zdobywając złoty medal. W kategorii Młodzik Młodszy (U-13) „Orbitek” reprezentowało aż 19 młodych adeptów badmintona. Sześcioro z nich stawało na podium. W grze pojedynczej chłopców na II miejscu zawody ukończył Wiktor Grzyb, który po wygraniu swojej grupy,  ćwierćfinału oraz półfinału dotarł do finału. W meczu o złoty medal spotkał się z Szymonem Maciągiem z Widełki. Niestety tego dnia przeciwnik okazał się lepszy wygrywając w dwóch setach . Wiktorowi przypadło II miejsce na podium, tym samych srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik ze Straszęcina – Michał Kosztyło. Natomiast na miejscach  V-VIII  rywalizację ukończył Konrad Krystek. W grze pojedynczej dziewcząt na miejscach V-VIII zawody ukończyły : Gabriela Fluder oraz Joanna Szerszeń. W grze podwójnej chłopców nasz para - Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło zdominowała zawody wygrywając wszystkie pojedynki bez straty seta, ostatecznie stając na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami. W tej samej grze na bardzo dobrym IV miejscu zawody ukończyli trzy lata młodsi koledzy klubowi Wiktora i Michała – Jakub Zwinka i Patryk Ziobro. W grze podwójnej dziewcząt exequo na III stopniu podium stanęły trzy zawodniczki ze Straszęcina. Gabriela Fluder w parze z Aleksandrą Szela oraz Joanna Szerszeń w parze z Aleksandrą Wrońską z Bierunia.  Oba deble po wygraniu swoich grup przegrały nieznacznie mecze półfinałowe ostatecznie zdobywając brązowe medale. Na miejscach  V-VIII rywalizację ukończyły pary Emilia Skrzek/Klaudia Zator oraz Wiktoria Słota/ Aleksandra Smalarz (Umieszcz). W grze mieszanej najlepiej spisał się mikst Konrad Krystek/Joanna Szerszeń. Para ta dotarła aż do półfinału, gdzie nie sprostała wyżej notowanym rywalom, mikstowi - Maciąg (Widełka)/Orzechowicz (Tarnowiec) ostatecznie zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal. Na fazie ćwierćfinałów udział w zawodach zakończyły jeszcze dwa nasze miksty: Gabriel Grzyb/Emilia Skrzek oraz Filip Czerwiec/Wiktoria Słota. Pary te zostały sklasyfikowane na miejscach V-VIII. 

Licznik odwiedzin