Brązowa Drużyna PODKARPACIA

W dniach 05-06.03.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie. W zawodach wystąpiło 19 drużyn z 9 województw , tj.: Wielkopolska, Mazowieckie, Opolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Podlaskie, Świętokrzyskie, Małopolskie oraz Podkarpackie. W sumie na starcie stanęło 153 zawodników. Województwo podkarpackie reprezentowali również zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin, <FOTO>  <RELACJA DĘBICA TV>

a byli to: Magdalena Golenia, Jakub Kufel, Kamil Michałek, Konrad Krystek, Joanna Szerszeń, Emilia Skrzek, Arkadiusz Dydyński oraz Klaudia Zator. W uroczystym otwarciu oraz zakończeniu Mistrzostw udział wzięli , m.in.: Andrzej Dera (minister w kancelarii Prezydenta), Kazimierz Moskal (poseł na Sejm), Władysław Ortyl (Marszałek Województwa Podkarpackiego), Marek Krajewski (Prezes Polskiego Związku Badmintona). Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” Straszęcin na czele z Andrzejem Rachwałem i Piotrem Skrzekiem. Natomiast współorganizatorami i jednocześnie gospodarzami byli: Urząd Gminy Żyraków na czele z wójtem Markiem Raczką, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, które zapewniło obsługę muzyczną i fotograficzną mistrzostw,  Zespoły Szkół Publicznych w Żyrakowie i w Straszęcinie na czele z ich dyrektorkami tj. Elżbietą Ulak oraz Alicja Błońską. Patrona honorowy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego  –Władysław Ortyl. Podkarpacie zdobyło medal brązowy w kategorii Juniorów Młodszych. W kategorii Juniorów Młodszych reprezentacja Podkarpacia w pierwszym meczu spotkała się z Opolskim. Po wygraniu gry pojedynczej przez Tymoteusza Malika (z Tarnobrzega) nasza drużyna prowadziła 1:0. W grze pojedynczej dziewcząt podkarpacie reprezentowała zawodniczka ze Straszęcina – Magdalena Golenia. Po dwóch łatwych setach zawodniczka „Orbitka” odprawiła przeciwniczkę z kwitkiem wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 2:0. W grze podwójnej chłopców debel Tymoteusz Malik (Tarnobrzeg)/Konrad Płoch (Widełka) również okazali się lepsi zwyciężając w trzech setach, pieczętując zwycięstwo Podkarpacia 3:0 oraz awans do półfinału. W półfinale przeciwnikami okazali się faworyci Mistrzostw, drużyna Mazowieckiego. W pierwszym pojedynku, grze pojedynczej chłopców Podkarpacie reprezentował ponownie Tymoteusz Malik. Niestety po zaciętym trzysetowym boju uległ A. Szolcowi i przegrywaliśmy 0:1. W kolejnym pojedynku Magdalena Golenia również uległa przeciwniczce z mazowsza i było już 0:2. Nadzieje wróciły po deblu chłopców który okazał się zwycięski. Para Malik/Płoch w dwóch setach pokonała parę Ebert/Matysiak i było 1:2. W grze podwójnej dziewcząt nasz debel Golenia/Róg (Nowa Dęba) po niesamowitym boju uległy w trzech setach, tym samym nasza drużyna w całym meczu przegrała półfinał 1:3. W meczu o brązowy medal przyszło nam rywalizować z Mazowieckim II. W tym meczu to nasza drużyna okazała się lepsza wygrywając 3:2, jednocześnie zdobywając brązowy medal. A punkty zdobywali T. Malik (gra pojedyncza chłopców), Tymoteusz Malik i Konrad Płoch (gra podwójna chłopców) oraz Konrad Płoch i Natalia Róg (gra mieszana). W kategorii Młodzików Młodszych reprezentacja Podkarpacia w pierwszym meczu spotkała się z Świętokrzyskim. W pierwszym pojedynku na kort wyszki singliści. Podkarpacie reprezentował Konrad Krystek ze Straszęcina. Zawodnik „Orbitka” nie pozostawił złudzeń wygrywając zdecydowanie w dwóch setach i w meczu było 1:0 dla naszych. Decydujący okazał się pojedynek singlistek. Nasze województwo reprezentowała Amelia Bukowińska z Dubiecka. Niestety po bardzo zaciętych dwóch setach, nasza badmintonistka uległa i wynik meczu widniał 1:1. W trzecim pojedynku podkarpacki debel Spławiński(Dubiecko)/Dydyński(Straszęcin) uległ łatwo w dwóch setach i przegrywaliśmy 1:2. W czwartym pojedynku debel dziewcząt Szerszeń(Straszęcin)/Bukowińska (Dubiecko) również uległ w dwóch setach i było już 1:3. W grze mieszanej para ze Straszęcina Krystek/Szerszeń wygrała punkt dla naszego województwa zmniejszając rozmiary porażki w całym meczu na 2:3. Kolejnym przeciwnikiem było Mazowieckie. W pierwszej grze nasz reprezentant Konrad Krystek po pasjonującym pojedynku uległ wyżej notowanemu Melaniukowi z Warszawy i było 0:1. Następnie Joanna Szerszeń ze Straszęcina po znakomitym pojedynku pokonała Szemplińska z Warszawy i wyrównała stan meczu na 1:1. Niestety debel chłopców Sobczak (Mielec)/Spławiński (Dubiecko) nie sprostali zadaniu i ulegli w dwóch setach , a w meczu przegrywaliśmy 1:2. Nadzieja był debel dziewcząt. Nasze województwo reprezentowały Emilia Skrzek (Straszęcin) i Amelia Bukowińska (Dubiecko). Dziewczyny walczyły zacięcie ale niestety uległy po trzech setach , tym samym nasza drużyna przegrywała już 1:3 i wiadomo było , że te mistrzostwa są nie dla nas. W ostatnim pojedynku mikstowym również po trzech setach nasza para Krystek/Szerszeń uległa przeciwnikom, gdzie widać było, że nasi zawodnicy stracili motywacje do gry mając w podświadomości odpadnięcie wcześniejsze z Mistrzostw. Ostatecznie reprezentacja Podkarpacia Młodzików Młodszych sklasyfikowana została na 8 miejscu.

 

Trenerami drużyn z Podkarpacia byli: Piotr Skrzek (Straszęcin) i Adam Bunio (Nowa Dęba).

 

Sponsorami tej imprezy byli: producent tabletek solnych– „TABSOL” ze Straszęcina , „Szlif-Pol” z Pszczyny, producent odzywek dla sportowców -  „OLIMP LAPS” z Nagawczyny, Fundacja Śnieżka „Twoja Szansa”, Stowarzyszenie „Alpejczyk”, Polska Spółka Gazownictwa, „Chemal” Dębica, Firma Oponiarska „Dębica”, „Biedronka” Straszęcin, AD Mądro z Żyrakowa, „MONT-DACH” z Żyrakowa, Bank Spółdzielczy z Żyrakowa, „Pex-Pool” z Dębicy, PSS „Społem” z Dębicy, Bar „Syrenka” z Dębicy, Zakład Ślusarski W. Radzik ze Straszęcina, „Seger” z Dębicy, kancelaria finansowo- ubezpieczeniowa „Solon” z Dębicy, ZPM „Drąg” z Góry Motycznej, „Kamery 24”, „Martes Sport” z Dębicy oraz „Cheeloo” z Dębicy.

 

Gratulujemy zawodnikom wyników a wszystkim sponsorom dziękujemy za wsparcie!!!

 

 

Licznik odwiedzin