Duńczycy w Straszęcinie

(9.10.2009 r.) W Straszęcinie odbył się Krajowy Turniej Seniorów i Juniorów Młodszych z udziałem Duńskich zawodników (DBIT 2009 - Danish Badminton Inspiration Team - 2009). Grupa DBIT przebywała w Straszęcinie od czwartku do niedzieli. DBIT 2009 jest stworzony przez dwunastu wybranych zawodników Duńskiej Federacji Badmintona, którzy wraz z trenerem i managerem w okresie od września do grudnia odwiedzą kluby i szkoły w Polsce, Szwajcarii, Chinach, Wietnamie i Tajlandii. W piątek zawodnicy z Danii prowadzili zajęcia wychowania fizycznego wraz z nauczycielami, podczas których wymieniono wiele doświadczeń.
Uczniowie gimnazjum dzięki znajomości języka angielskiego porozumiewali się z prowadzącymi bez problemu i aktywnie brali udział w lekcjach z badmintona. Duńscy trenerzy-zawodnicy poprowadzili również trening z najlepszymi zawodnikami naszego klubu. Zajęcia były bardzo ciekawe i przeprowadzone w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Zawodnicy z Dani wykazywali się nie tylko umiejętnościami badmintonowymi, ale również wręcz cyrkowymi.
Nasi goście wystąpili również w turnieju seniorów gdzie w kategorii mężczyzn nie mieli sobie równych.
Natomiast w turnieju juniorów młodszych wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco: 2 miejsce w grze pojedynczej chłopców zajął Wojciech Buczyński, w grze podwójnej chłopców 2 miejsce zajął debel chłopców Wojciech Buczyński / Michał Zaucha, a 3 miejsce Rafał Gurga / Konrad Zaucha. W grze mieszanej 2 miejsce zajęła para Justyna Zaucha / Michał Zaucha.