Ostatnie medale sezonu 2010/2011 rozdane

W dniach 05-06.06.2011r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbyły się kolejno Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci oraz Juniorów Młodszych w badmintonie. Były to zawody kończące sezon 2010/2011. Zarówno wśród Dzieci jak i Juniorów Młodszych udział wzięli najlepsi zawodnicy z województwa podkarpackiego. W kategorii najmłodszej tj. Dzieci wśród chłopców nie mieli sobie równych nasi badmintoniści: Patryk Michałek oraz Jakub Kufel. Obaj w grze pojedynczej doszli aż do finału, gdzie po bardzo zaciętym pojedynku nieznacznie lepszy okazał się Patryk wygrywając w trzech setach i zdobywając tym samym złoty medal, Kuba w tej sytuacji musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. W grze podwójnej debel Michałek/Kufel nie pozostawił złudzeń i wygrywając wszystkie swoje pojedynki stanął na najwyższym stopniu podium. Do tych medali należy jeszcze dołożyć dwa medale brązowe naszych par deblowych wśród chłopców tj.: Kacper Oleksy/Filip Serafin oraz Paweł Morawczyński /Jakub Trojan.
W grze pojedynczej dziewcząt bardzo dobrze spisała się Paulina Wilczyńska, która dopiero w finale nie sprostała swojej odwiecznej rywalce Natalii Róg z Nowej Dęby. Paulina konto medalowe powiększyła jeszcze o złoto w grze mieszanej w parze z dwa lata młodszym Michałem Kosztyło, którzy w finale pokonali parę klubową ze Straszęcina Wiktora Grzyba i Klaudię Świątek. W kategorii Junior Młodszy w bardzo mocnej stawce zawodników ( przy udziale m.in. medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) nasi zawodnicy odgrywali jak zwykle znaczące role. Złoty medal, a tym samym tytuł Mistrzów Podkarpacia zdobył nasz eksportowy debel w tym sezonie Rafał Gurga/Konrad Zaucha (Brązowi medaliści OOM w Suwałkach 2011). Nasza para nie dała szans rywalom wygrywając wszystkie swoje pojedynki nie tracąc przy tym nawet seta. Rafał z Konradem do swojej kolekcji dołożyli jeszcze srebrne medale. Pierwszy w grze pojedynczej, gdzie w finale przegrał po emocjonującym trzy-setowym meczu z Wojciechem Kurzyńskim z Tarnobrzega. Natomiast drugi w grze mieszanej wraz z Katarzyną Gruszką. W finale miksta nasza para w trzech setach uległa Wojciechowi Kurzyńskiemu oraz Katarzynie Myzi z Ropczyc( złotym medalistom OOM w Suwałkach 2011r.) Ponadto w grze pojedynczej dziewcząt srebrny medal zdobyła Katarzyna Gruszka, która w finale nie sprostała Joannie Stanisz z Ropczyc ( złotej medalistce w Suwałkach 2011r.) Nie zabrakło naszych zawodników także na trzecim stopniu podium. A brązowe medale zdobywali: Magdalena Machnik/Alicja Siwula oraz Anita Mielniczek/Gabriela Ślisz gra podwójna dziewcząt, Maciej Jajkiewicz/Alicja Siwula gra mieszana. Należy przypomnieć, iż wszyscy ww. Juniorzy Młodsi ze Straszęcina to uczestnicy tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Suwałkach.
Należy pogratulować Wszystkim i życzyć sukcesów w kolejnym sezonie.