Dominacja Orbitka w turnieju żaków

zaki10017 listopada w Rzeszowie odbył się II Wojewódzki Turniej Żaków w badmintonie. Straszęcin reprezentowało 16 zawodników. Wśród chłopców potwierdzają swoją absolutną dominację Michał Kosztyło i Wiktor Grzyb, którzy po raz kolejny spotkali się w finale, wygrywając po drodze z wielką łatwością wszystkie swoje pojedynki. Mecz finałowy między tymi dwoma zawodnikami był ozdobą całego turnieju, zakończył się wynikiem 24:22 w trzecim secie na korzyść Michała. Cieszy fakt, że w pierwszej "dziesiątce"turnieju było aż 7 zawodników Orbitka. Również wśrod dziewcząt wysoką formę potwierdziła Asia Szerszeń, która zajęła 2 miejsce, ulegając w finale starszej o rok Jessice Orzechowicz. Miejsca 5-8 zajęli: Filip Serafin, Konrad Krystek, Jakub Kusza, przegrywając swoje pojedynki ćwierćfinałowe, a miejsca 9-11 Filip Czerwiec, Gabryś Grzyb i w kategorii dziewcząt Wiktoria Słota i Małgosia Furgał. 12 miejsce zajął Karol Gacoń. Cenne doświadczenie zebrali: Arek Dydyński, Mateusz Wilk, Piotr Poproch,Oskar Kudroń, Kacper Bieniasz. Życzymy dalszych sukcesów :)