IX Otwarty Festiwal Badmintona w Warszawie!!!

1-2 grudnia w Warszawie odbył się IX Otwarty Festiwal Badmintona. Uczestnicy z Polski i zagranicy rywalizowali w kategoriach do lat 19,17,15 i 13. Był to jeden z trzech największych, obok Pucharu Gór Świętokrzyskich i Mazovia Junior Cup, międzynarodowych turniejów rozgrywanych w Polsce. Co roku startuje w nim ponad 400 zawodniczek i zawodników. Nie mogło zabraknąć na nim zawodników ze Straszęcina, którzy zaprezentowali wysoką formę.

Z najlepszej strony pokazali się: Wojciech Buczyński w parze z Anną Belicką (Suchedniów) kat. U19 i Rafał Gurga z Gabrysią Ślisz kat. U17. Obie pary doszły do finałów gry mieszanej w swoich kategoriach i tam niestety, po fenomenalnych meczach ulegli najmniejszą z możliwych różnicą punktów. Również dobry występ zaliczyła Agnieszka Szymaszek w kat. U15 zdobywając dwa brązowe medale: w singlu i deblu z Izabelą Jajko (Ropica Polska). Brązowy medal w kat. U13 wywalczył debel - Kuba Kufel i Patryk Michałek. Na ćwierfinałach turniej zakończyli: Rafał Gurga w singlu U17 i Jakub Kufel w singlu U13. Gratulejemy!!! W najbliższy piątek Juniorzy w składzie: Wojciech Buczyński, Rafał Gurga i Konrad Zaucha oraz Juniorki Młodsze: Anita Mielniczek, Gabriela Ślisz, Magdalena Machnik i Agnieszka Szymaszek udadzą się do Białegostoku, aby walczyć o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Życzymy powodzenia:)