Tradycja wigilijna podtrzymana

wig2012Święta Bożego Narodzenia są w tradycji polskiej są najbardziej uroczystymi i najbardziej przeżywanymi świętami w roku. Punktem kulminacyjnym przeżyć adwentowych w rodzinach chrześcijańskich jest wigilia Bożego Narodzenia. Poraz kolejny w naszym klubie w gronie pasjonatów badmintona, w radosnej, świątecznej atmosferze, wszyscy połamali się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Zgodnie ze zwyczajem zasiadamy wtedy do wieczerzy wigilijnej, obchodzonej bardzo uroczyście, bo to ona decyduje o wspaniałej,

niepowtarzalnej atmosferze całych Świąt. W spotkaniu udział wzięli zawodnicy naszego klubu, zarówno Ci starsi którzy już wkroczyli w dorosłe życie studenckie i pracę zawodową, Dyrektor Szkoły Renata Michalik, trenerzy oraz Ks. Mieczysław Kita, który pobłogosławił opłatki i w krótkim słowie nawiązał do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczynających się 24 grudnia, po zapadnięciu zmroku i ukazaniu się na niebie pierwszej gwiazdy. W świątecznym nastroju wszyscy rozeszli się do domu rozpoczynając ferie. Życzymy sobie abyśmy w przyszłym roku w jeszce większym gronie się spotkali na wigili klubowej zdrowi i szczęśliwi.