Znakomity występ Żaków w Żyrakowie

W dniu 24.03.2013r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbył się kolejny Wojewódzki Turniej Żaków w badmintonie. W zawodach udział wzięło 25 zawodników z pięciu klubów z Podkarpacia tj.: UKS MixTeam Tarnowiec, PTS Walter Rzeszów, UKS Sopkół Ropczyce, UKS Refleks Żupawa oraz gospodarze UKS Orbitek Straszęcin. Pomimo nieobecności wielu klubów z Naszego województwa zawody stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Zarówno w grze pojedynczej dziewcząt jak i chłopców nie zabrakło czołowych młodych badmintonistów z Podkarpacia. <Wyniki> Prym po raz kolejny wiedli zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin.W grze pojedynczej chłopców na podium stanęło czterech zawodników ze Straszęcina. Swoją wyższość nad pozostałymi potwierdzili Wiktor Grzyb oraz Michał Kosztyło. W finałowym pojedynku lepszy okazał się Wiktor, który po trzysetowym meczu pokonał swojego klubowego kolegę Michała. Na trzecim stopniu podium stanęło dwóch, rok młodszych zawodników „Orbitka” – Konrad Krystek oraz  Jakub Kusza. W pierwszej „ósemce” znalazło się jeszcze dwóch  innych zawodników Naszego klubu tj.: Filip Czerwiec oraz Karol Gacoń.    W grze pojedynczej dziewcząt nie miała sobie równych najlepsza w tej kategorii wiekowej w tym sezonie Jessica Orzechowicz z UKS MixTeam Tarnowiec. Jessica bez straty seta wygrała całe zawody i umocniła się na pierwszym miejscu na wojewódzkiej liście klasyfikacyjnej Żaków wśród dziewcząt w sezonie 2012/2013. Na drugim stopniu podium stanęła nasza zawodniczka - Joanna Szerszeń . Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła również badmintonistka Orbitka - Aleksandra Szela. Na piątym miejscu ukończyła rywalizację Małgorzata Furgał.

W imieniu organizatora dziękujemy Wszystkim za przybycie i udział w zawodach!