Ogólnopolski Turniej w Straszęcinie

W dniu 19.10.2013r. w naszej  hali sportowej  odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych (U13) w badmintonie. Po dwóch latach przerwy Polski Związek Badmintona ponownie powierzył organizację tego typu zawodów Uczniowskiemu Klubowi „Orbitek”. Do rywalizacji przystąpiło 61 badmintonistów z takich klubów jak: MKS Spartakus Niepołomice, UMKS Junis Szczucin, AZS AGH Kraków, UKS Orliki Ropica Polska, UKSB Volant Mielec, UKS Sokół Ropczyce, MKS Stal Nowa Dęba, UKS MxTeam Tarnowiec, UKS Jagiellonka Medyka, UKS Start Widełka,

UKS Aktywna Piątka Przemyśl oraz UKS Orbitek Straszęcin. Nasz klub reprezentowało 15  zawodników. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły w Straszęcinie – Alicja Błońska.Tradycyjnie rywalizowano w pięciu grach, tj.: gra pojedyncza dziewcząt, gra pojedyncza chłopców, gra podwójna chłopców, gra podwójna dziewcząt oraz gra mieszana. We wszystkich grach młodzi badmintoniści ze Straszęcina stawali na podium. Najlepiej zaprezentował się Patryk Michałek, który trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium. W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiło 22 zawodniczki. Na trzecim stopniu podium stanęła Joanna Szerszeń która po wygraniu swojej grupy oraz meczu ćwierćfinałowego uległa w półfinale późniejszej zwyciężczyni zawodów Beacie Mycek z Nowej Dęby. Należy zaznaczyć, że był to pierwszy tak znaczący sukces Asi w tej kategorii wiekowej. W grze pojedynczej chłopców do rywalizacji przystąpiło 31 singlistów. Przez cały turniej przebrnął jak burza faworyt - Patryk Michałek. Patryk w drodze do finału pokonał przeciwników bez straty seta. W meczu finałowym naprzeciw stanął Patryk Kordek z Przemyśla. Pomimo przegranego pierwszego seta Patryk zdołał wygrać dwa kolejne i tym samym zwyciężyć w całych zawodach. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny zawodnik Orbitka – Wiktor Grzyb a na V miejscu zwody ukończył Michał Kosztyło.W grze podwójnej dziewcząt para Joanna Szerszeń/Klaudia Świątek uplasowała się na trzecim miejscu, ulegając w decydującym pojedynku deblowi z Nowej Dęby – Aleksandra Michalczuk/Zofia Tomczyk. W grze podwójnej chłopców na podium stanęło trzech naszych zawodników. Bezkonkurencyjni okazali się Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin)/Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl). Para ta bez straty seta awansowała do finału gdzie pokonała debel Karol Nawrocki (UMKS Junis Szczucin)/Jakub Nawrocki (MKS Spartakus Niepołomice) w setach 21:8, 21:8. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło a piąte miejsce przypadło parze Konrad Krystek/Jakub Kusza. W grze mieszanej na najwyższym stopniu podium po raz trzeci stanął Patryk Michałek, który w parze z Beatą Mycek z Nowej Dęby zdeklasowali przeciwników.  Wygrali wszystkie swoje mecze, nie tracąc nawet seta. Z dobrej strony pokazał się nowo powstały mikst Michał Kosztyło/Klaudia Świątek. Para ta w meczu o finał nie sprostała przeciwnikom z Nowej Dęby Jakubowi Suszyńskiemu i Aleksandrze Michalczuk ulegając w trzech setach ostatecznie zajmując III miejsce.Dla naszych zawodników jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się Międzynarodowym Turniejem „Mazovia Cup” w Sochocinie k/Warszawy.