„Grand Prix Polski” w badmintonie – dwa medale brązowe „Orbitka”

tr100W dniach 13-15.02.2015 r. w Kępnie (woj. Wielkopolskie) odbył się czwarty a zarazem ostatni turniej „Grand Prix Polski” Juniorów Młodszych (U-17) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach wzięło udział 183 zawodników z Polski (cała czołówka) w tym 7 ze Straszęcina. <FOTO> Z badmintonistów naszego klubu  najlepiej zaprezentowali się Agnieszka Szymaszek ,Wiktor Grzybi  Michał Kosztyło. Cała trójka z turnieju wróciła z brązowymi medalami.  W kategorii Junior Młodszy (U-17) Agnieszka Szymaszek w parze z Anetą Niklas  z Bytowa w meczu 1/8 finału  zagrały z parą

Goldwasser/Jonderko z Pszczyny, gdzie bez większych problemów rozstrzygnęły pojedynek w dwóch setach (21:13,21:11) awansując do „ósemki”. W meczu ćwierćfinałowym spotkały się z para Jajko(Ropica Polska)/Patak(Lubliniec). I tym razem mecz zakończył się w dwóch setach (22;20,21;19) na korzyść naszej pary. W meczu o finał Agnieszka wraz z Anetą spotkały się z para z Suchedniowa –Glijer/Pajek. Niestety tym razem dziewczęta wygrały pierwszego seta, aby ulec w dwóch pozostałych i ostatecznie w całym pojedynku. Agnieszka Szymaszek wraz ze swoją nową partnerką deblową podczas ceremonii wręczenia nagród stanęła na III stopniu podium zdobywając brązowy medal. Należy dodać, ze w grze mieszanej „Orbitek” reprezentowali: Agnieszka Szymaszek w parze z Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby oraz Kamil Michałek w parze z Izabelą Jajko z Ropicy Polskiej. Obie te pary doszły do ćwierćfinałów, gdzie niestety musiały uznać wyższość rywali ostatecznie zajmując miejsca V-VIII. W kategorii Młodzik Młodszy (U-13) najlepiej zaprezentowali się Wiktor Grzyb  i Michał Kosztyło. Nasz para zagrała ze sobą debla, gdzie pokonując kolejno pary: Krystek/Suszyński (Nowa Dęba) oraz Jereczek/Mnich (Lednik Miastko) doszli do półfinału. Niestety w meczy o finał ulegli nieznacznie deblowi Bibik (Łódź)/Brudek(Pszczyna) zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowe medale. Ponadto, w grze pojedynczej chłopców Wiktor Grzyb, po wygraniu pierwszych dwóch rund doszedł do ćwierćfinału, gdzie spotkał się Szymanowskim z Kędzierzyna-Koźle. Niestety tym razem rywal okazał się lepszy i nasz zawodnik ukończył zawody na miejscu V-VIII. Rundę wcześniej turniej zakończył Konrad Krystek zajmując miejsce IX-XVI. W grze podwójnej dziewcząt na ćwierćfinale rywalizację ukończyła Gabriela Fluder  w parze z Klaudią Kostrzycką z Nowej Dęby. Debel z podkarpacia w meczu o medal uległ w dwóch setach parze Orzechowicz (Tarnowiec)/Jankowska (Strzelce Opolskie) zajmując ostatecznie miejsca V-VIII.