Czwórka naszych zawodników na IMP Młodzików w Słupsku

gabrysJuż wiemy, kto weźmie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się 18-20 maja w Słupsku. Dziś na hali w Straszęcinie poznaliśmy ostatnich zawodników. Patryk Michałek i Jakub Kufel, uzyskali awans z eliminacji. W drodze do finału, wygrali wszystkie swoje pojedynki bardzo pewnie, nie tracąc seta. Mecz finałowy, o tzw "pietruszkę" był wewnętrzną sprawą, naszych młodych graczy. Jednak, mimo iż mieli już zapewniony awans, stoczyli ze sobą bardzo dobry pojedynek. Lepszy okazał się Patryk, zwyciężając w trzech setach. Zadowolenia nie kryli trenerzy, którzy mogli spokojnie oglądać mecz finałowy, ciesząc się grą swoich podopiecznych. Na miejscach 5-6 ex aequo uplasowali się: Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło, 7 miejsce wywalczyła Klaudia Świątek, a 9 najmłodszy uczestnik turnieju - Konrad Krystek. Zatem o medale w Słupsku walczyć będzie czwórka badmintonistów Orbitka: Kamil Michałek, Paulina Wilczyńska, Patryk Michałek i Jakub Kufel. Podkarpacie w tym sezonie pojedzie na Pomorze bardzo liczną ekipą, gdyż z Listy Klasyfikacyjnej PZBad awans uzyskało aż 9 zawodników. Miejmy nadzieję, że uda im się powiększyć dorobek medalowy z tej najważniejszej dla Młodzików imprezy. Życzymy powodzenia!

Licznik odwiedzin