Rafał i Kuba najlepsi w Zamościu

mx100W dniach 2-3.03.2013r. w Zamościu odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie. W zawodach udział wzięło ponad 150–ciu zawodników z takich klubów jak: UKS Kiko Zamość, UKS Ostrówek, PMKS Chrobry Piotrowice, MKS Spartakus Niepołomice, UKS Orliki Ropica Polska, MUKS 5 Chełm, UKS Orbitek Straszęcin, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Sokół Ropczyce, UKS Jagiellonka Medyka, UMKS Dubiecko, UKS Aktywna Piątka Przemyśl oraz niezrzeszeni zawodnicy z Rzeszowa i Żyrardowa. Nasz reprezentowało sześciu zawodników,

tj: Rafał Gurga, Gabriela Ślisz, Anita Mielniczek, Magdalena Machnik oraz Jakub Kufel i Patryk Michałek. W kategorii Junior Młodszy najlepiej z naszych badmintonistów wypadł Rafał Gurga, zwyciężając zarówno w grze mieszanej w parze z Gabrielą Ślisz jak również w grze pojedynczej. W grze mieszanej para Rafał Gurga/Śabriela Slisz w finałowym meczu pokonali miksta Anita Mielniczek/Krystian Chrząścik, natomiast w grze pojedynczej chłopców Rafał po trzysetowym pojedynku pokonał obecnie nr. 1 na liście klasyfikacyjnej PZBad zawodnika gospodarzy Pawła Lepiankę. W grze podwójnej dziewcząt na najniższym stopniu podium stanął nasz debel Anita Mielniczek/Gabriela Ślisz. Należy dodać, że wysoko punktowane miejsca zajęła również Magdalena Machnik, która w grze pojedynczej była V, a w grze podwójnej w parze z Kamilą Morawską z Niepołomic zajęły VI pozycję. W kategorii Młodzik Młodszy naszych dwóch zawodników okazało się najlepszych w całej stawce startujących. W grze podwójnej debel Jakub Kufel/Patryk Michałek zajął I miejsce zwyciężając w finale parę z Nowej Dęby - Lejko/Róg po trzysetowym boju. W grze pojedynczej wśród 56 startujących zawodników najlepsi okazali się znowu Kuba z Patrykiem docierając do finału, w którym po trzysetowym pojedynku zwyciężył rok starszy Jakub Kufel.