Udany start najmłodszych badmintonistów

sliesiaminiW dniu 9.11.2013r. w hali sportowej w Głubczycach odbył się coroczny Międzynarodowy Turniej Dzieci (U-9) i Żaków (U-11) „Mini Silesia Cup” w badmintonie. Turniej był rozgrywany tylko w grach pojedynczych. Do rywalizacji przystąpiło 103 młodych badmintonistów z trzynastu klubów z Polski oraz z Czech. W zawodach wystąpiło również 13 zawodników z naszego klubu. Dwójka z nich  Joanna Szerszeń oraz Gabriel Grzyb stanęli na najniższym stopniu podium zdobywając brązowe medale. W kategorii Żaków (U-11) do rywalizacji przystąpiło 55 badmintonistów

(33 dziewczyny oraz 32 chłopców) w tym 5 chłopców i 2 dziewczyn z naszego klubu.  Joanna Szerszeń w grze pojedynczej dziewcząt dotarła aż do półfinału, gdzie po zaciętym trzy-setowym pojedynku (13:15,15:13,15:10) uległa Oliwii Siekierzyńskiej z Głubczyc zajmując ostatecznie trzecie miejsce na podium. Na 23 miejscu rywalizację ukończyła rok młodsza Daria Langner. Bardzo blisko medalu w grze pojedynczej chłopców był Konrad Krystek, który w meczu ćwierćfinałowym w trzech setach (14: 15,15:13,15:12) przegrał z Mikołajem Szymanowskim z Kędzierzyna-Koźle, zajmując ostatecznie miejsce 5-8. W meczach o ćwierćfinał odpadli : Jakub Kusza, Filip Czerwiec oraz Karol Gacoń. Cała trójka uplasowała się na miejscach 9-16. Na 21 miejscu sklasyfikowany został Kacper Bieniasz. W kategorii Dzieci (U-9) do rywalizacji przystąpiło 48 młodych badmintonistów (23 dziewcząt oraz 25 chłopców) w tym 3 chłopców i 3 dziewczyny ze Straszęcina. Najlepiej spisał się Gabriel Grzyb, który w grze pojedynczej chłopców dotarł do półfinału, gdzie uległ w dwóch setach (15:13, 15:14) późniejszemu zwycięzcy całego turnieju Przemysławowi Gajdzie z Kędzierzyna –Koźle. Gabryś tym samym skończył zawody na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal. Z bardzo dobrej strony pokazał się Arkadiusz Dydyński, który dotarł do ćwierćfinału, gdzie nie sprostał późniejszemu finaliście Tycjanowi Kuczowi z Bierunia przegrywając w dwóch setach (15:12,15:9). Na 17 miejscu z dwoma zwycięstwami w grupie rywalizacje zakończył Patryk Ziobro. Niestety o wyjściu z grupy zadecydowały małe punkty. Do rywalizacji w grze pojedynczej dziewcząt przystąpiły trzy zawodniczki z Orbitka  Emilia Skrzek, Oliwia Tęcza oraz Klaudia Zator. Emilia z Oliwią po wyjściu z grupy niestety uległy w meczach o ćwierćfinał swoim rywalkom i zajęły ostatecznie miejsca 9-14, natomiast Klaudia zajmując trzecie miejsce w swojej grupie ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu 15. Należy zaznaczyć, że dla większości zawodników „Orbitka” był to debiut na turnieju międzynarodowym, a jednak udało się im rywalizować jak równy z równym. W związku z tym należy patrzeć optymistycznie w przyszłość i życzyć dalszych sukcesów młodym badmintonistom ze Straszęcina na miarę sukcesów swoich starszych kolegów a może i większych.