Jesienne spotkania z badmintonem w Gorlicach

go100W dniu 16.11.2013r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr.1 w Gorlicach został rozegrany IV Międzynarodowy turniej Badmintona pod nazwą „Jesienne  spotkanie z badmintonem”.  Udział w zawodach wzięło 86 zawodników , w tym z  Polski oraz z Ukrainy ( Odessy i Lwowa). Po raz pierwszy w tym turnieju wystartowali nasi zawodnicy. Młodzi adepci badmintona ze Straszęcina po raz kolejny zaprezentowali się bardzo dobrze stając na podium trzynastokrotnie. W kategorii Dzieci (U-9) w grze pojedynczej dziewcząt całe podium przypadło zawodniczkom „Orbitka”.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Emilia Skrzek, która wygrała wszystkie swoje pojedynki.Tuż za Emilią uplasowała się Klaudia Zator zdobywając srebrny medal , a na trzecim stopniu podium stanęła Oliwia Tęcza. W grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce na podium przypadło Arkadiuszowi Dydyńskiemu, który w meczu finałowym pokonał swojego kolegę  klubowego Gabriela Grzyba. Na IV miejscu uplasował się Jakub Zwinka, a na V Patryk Ziobro.W kategorii Żaków (U-11) w grze pojedynczej chłopców na pierwszych trzech miejscach znaleźli się nasi zawodnicy. W meczu finałowym spotkali się Konrad Krystek i Jakub Kusza. Po zaciętym pojedynku lepszy okazał się Konrad i tym samym zdobył złoty medal. Jakub musiał zadowolić się srebrem. Na trzecim stopniu podium stanął trzeci zawodnik „Orbitka” Karol Gacoń, który w meczu o brązowy medal pokonał zawodnika gospodarzy Kacpra Chrząścika. Na V miejscu uplasował się Filip Czerwiec, a na miejscu VII zawody ukończył Kacper Bieniasz. W grze pojedynczej dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęła Daria Langner. Tuż za podium uplasowała się Joanna Szerszeń kończąc zawody na IV miejscu. Na miejscach  VII i VIII kolejno rywalizacje ukończyły Wiktoria Słota i Małgorzata Furgał.W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) najlepszym zawodnikiem „Orbitka „ okazał się Michał Kosztyło, który zdobył dwa medale. W grze pojedynczej chłopców Michał Kosztyło w meczu o finał po zaciętym trzysetowym pojedynku uległ Karolowi Dulakowi ze Szczucina, natomiast w meczu o brązowy medal po trzech setach (15:14, 10:15, 15:9) pokonał zawodnika z Lwowa Oleksandra Makarova. Na VI miejscu w tej grze rywalizację ukończył Wiktor Grzyb. W grze podwójnej chłopców debel Michał Kosztyło/Wiktor Grzyb nie mieli sobie równych. Wygrywając mecze grupowe dotarli do finału, gdzie pokonali zdecydowanie debel Nawrocki/Dulak (Niepołomice/Szczucin) w dwóch setach (15:12, 15:5), tym samym stając na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale. W grze pojedynczej dziewcząt III miejsce zajęła Klaudia Świątek. Klaudia również w grze podwójnej w parze z Aleksandrą Szela  zdobyła brązowy medal, stając na najniższym stopniu podium.