Kolejny Ogólnopolski Turniej w Straszęcinie

wiktor100W dniu 23.11.2013r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbył się Ogólnopolski  Turniej Juniorów (U-19) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. Była  to druga impreza  tym sezonie  tej rangi rozegrana  w Straszęcinie. W zawodach udział wzięło 86 zawodników z 16 klubów, w tym  11 klubów  z Podkarpacia oraz 5 spoza naszego województwa tj: UKS Kiko Zamość, UKS Orliki Ropica Polska, MKS Spartakus Niepołomice, KSBad Kraków, UMKS Junis Szczucin. Uroczystego otwarcia dokonała  dyrektor szkoły –Alicja Błońska.

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orbitek Straszęcin, którzy stawali wielokrotnie na podium. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Patryk Michałek, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Patryk w gronie 35 singlistów nie miał sobie równych wygrywając wszystkie swoje pojedynki, a tym samym całe zawody. Również w grze podwójnej w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla  dotarli do finału gdzie pokonali o rok młodszych od siebie zawodników Orbitka – Michała Kosztyło i Wiktora Grzyba.  Trzecie złoto dla Patryka Michałka przypadło w grze mieszanej, gdzie w parze z Beatą Mycek z Nowej Dęby nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym nawet seta. W tej samej grze para ze Straszęcina Michał Kosztyło/Klaudia Świątek zajęła miejsce trzecie. W grze pojedynczej chłopców na trzecich miejscach uplasowali się również badmintoniści ze Straszęcina – Michał Kosztyło oraz Wiktor Grzyb. Pozostałe miejsca zawodników Orbitka to:  V-VIII miejsce –Jakub Kusza/Konrad Krystek (debel chłopców), V-VIII  miejsce – Joanna Szerszeń/Klaudia Świątek (debel dziewcząt).W kategorii Juniorów w grze pojedynczej drugie miejsce zajęła Agnieszka Szymaszek która finałowy pojedynek przegrała po bardzo ładnej grze z Edytą Mietłą Z Niepołomic medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z Piotrkowa Trybunalskiego. Również w grze pojedynczej drugie miejsce zajął Rafał Gurga, który uległ w finale zawodnikowi z Zamościa także medaliście mistrzostw Polski Juniorów z ubiegłego roku Szymonowi Hałasie. W pozostałych grach juniorów dominowali już zawodnicy UKS Orbitek. I tak w grze podwójnej dziewcząt w finale spotkały się pary ze Straszęcina w którym Gabriela Ślisz/Anita Mielniczek  pokonały  Magdalenę Machnik i Agnieszkę Szymaszek. W grze mieszanej zwyciężyła również para ze Straszęcina Konrad Zaucha/Gabriela Ślisz a w grze podwójnej chłopców zwyciężył debel Konrad Zaucha/Rafał Gurga.