Wojewódzki Turniej Dzieci i Żaków w Straszecinie

patrykz100W dniu 21.12.2013r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbył się pierwszy w tym sezonie Wojewódzki Turniej Dzieci i Żaków. W zawodach udział wzięło 38 zawodników z takich klubów jak: UKSB „Volant” Mielec (15 zawodników), UKS „MixTeam” Tarnowiec (2 zawodników), UKS „Orbitek” Straszęcin (18 zawodników) oraz trójka niezrzeszonych zawodników z Rzeszowa. Nasi zawodnicy wiedli prym we wszystkich grach stając na najwyższych stopniach  podium.

W kategorii wiekowej do lat 9 (Dzieci) wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Emilia Skrzek, która wygrała wszystkie swoje pojedynki nie tracąc przy tym nawet seta zdobywając złoty medal. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka ze Straszęcina – Oliwia Tęcza. Tuż za podium na IV  miejscu znalazła się trzecia reprezentantka Naszego klubu w tej kategorii – Klaudia Zator. Wśród chłopców złoty medal wywalczył Arkadiusz Dydyński, który w meczu finałowym spotkał się ze swoim kolegą klubowym Gabrielem Grzybem. Mecz między tymi badmintonistami tradycyjnie był bardzo zacięty, ale ostatecznie to Arek wygrał w dwóch setach i stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za podium, na IV miejscu uplasował się Jakub Zwinka. Kuba w meczu o brąz nie sprostał swojemu rówieśnikowi z Rzeszowa – Dawidowi Pieniążkowi ulegając w dwóch setach. Na siódmym miejscu zawody ukończył Patryk Ziobro.W kategorii wiekowej do lat 11 (Żak)  zarówno u dziewcząt jak i u chłopców  całe podium przypadło Naszym młodym badmintonistom. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Joanna Szerszeń. Na drugim miejscu zawody ukończyła Wiktoria Słota, a na trzecim Małgorzata Furgał. Cała trójka Naszych zawodniczek wygrywała swoje pojedynki dość  zdecydowanie co świadczy o dużej przewadze nad pozostałymi rywalkami z województwa. Tuż za podium na IV miejscu uplasowała się dwa lata młodsza od ww. trójki zawodniczek Emilia Skrzek. Na miejscach V-VIII zawody ukończyły : Julia Milas i Daria Langner, natomiast Julia  Pieniążek ostatecznie uplasowała się na miejscu XIII. Wśród chłopców  w meczu finałowym spotkali  się Konrad Krystek z Karolem Gaconiem. Po zaciętym dwusetowym pojedynku lepszy okazał się Konrad zdobywając tym samym I miejsce i złoty medal. Karol musiał zadowolić się II miejscem i srebrnym medalem. Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Kusza. Kuba w meczu o brąz wygrał z kolegą klubowym Kacprem Bieniaszem w dwóch setach (15:11;16:14). Tm samym Kacper zawody ukończył na IV miejscu. Na miejscach V-VIII uplasowali się : Gabriel Grzyb, Filip Czerwiec, Arkadiusz Dydyński.

Licznik odwiedzin