Wigilijne spotkanie opłatkowe klubu

mieciu100„W Polsce, najważniejszą chwilą jest wieczerza wigilijna, wspólne świętowanie z bliskimi. Uroczystość przypada na dzień 24 grudnia, a wspólny posiłek spożywany jest po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki, co stanowi symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej prowadzącej Trzech Króli do stajenki. Przed przystąpieniem do spożywania potraw rodzina wspólnie modli się oraz przełamuje opłatkiem, składając sobie życzenia”. Tradycyjnie członkowie naszego klubu sportowego wzięli udział  w spotkaniu opłatkowym.

Wszyscy wysłuchali Ewangelii  wg  św. Łukasza, którą w tym roku przeczytał Kuba Kufel , a modlitwę poprowadził ks. Mieczysław Kita. Następnie wszyscy połamali się zgodnie z tradycją opłatkiem. składając sobie życzenia  i przystąpili do  wspólnej wieczerzy.

 

Licznik odwiedzin