Kolejny udany turniej w Straszęcinie

konmich100W dniu 04.01.2014r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbył się pierwszy w Nowym 2014 Roku Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych (U-17) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 59 zawodników z 10 klubów, takich  jak: UKS Jagiellonka Medyka, UKS Sokół Ropczyce, UKSB Volant Mielec, UKS Trójka Tarnobrzeg, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UKS Plesbad Pszczyna, MKS Stal Nowa Dęba, UKS MixTeam Tarnowiec, UKS KSBad Kraków oraz gospodarze UKS Orbitek Straszęcin.

Ponownie z zawodników ze Straszęcina najlepiej spisali się Agnieszka Szymaszek oraz Patryk Michałek, którzy wiedli prym w swoich grach.W kategorii Junior Młodszy (U-17) po raz kolejny Agnieszka Szymaszek (członek Kadry Narodowej Juniorów) udowodniła , że należy do ścisłej czołówki w Polsce. Agnieszka w grze pojedynczej dziewcząt wygrała wszystkie swoje pojedynki deklasując rywalki, nie tracąc przy tym nawet seta, tym samym stając na pierwszym stopniu podium. Również na pierwszym miejscu Agnieszka ukończyła rywalizację w grze mieszanej w parze z Alanem Ostrowskim z Pszczyny. Para ta w decydującym meczu o złoty medal zwyciężyła mikst ze Straszęcina Kamil Michałek/Magdalena Machnik. W grze podwójnej dziewcząt na drugim stopniu podium uplasował się debel Agnieszka Szymaszek/Katarzyna Słomba (Mielec).W kategorii Młodzik Młodszy (U-13) trzy razy na najwyższym stopniu podium stawał Patryk Michałek ze Straszęcina. Badmintonista Orbitka wygrywał we wszystkich swoich grach. Na początek Patryk w grze mieszanej w parze z Beatą Mycek  z Nowej Dęby nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie pojedynki stanęli na najwyższym stopniu podium. Kolejne złoto dla Patryka przypadło w grze podwójnej chłopców, gdzie w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla w meczu finałowym pokonali debel ze Straszęcina Michał Kosztyło/Konrad Krystek. Dla Konrada i Michała był to i tak znaczący sukces, gdyż jako młodsi od reszty zawodników w tej grze zdołali wygrać swoją  grupę i dotrzeć aż do finału ulegając głównym faworytom tego turnieju a może i Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych 2014. W grze pojedynczej chłopców na pierwszym miejscu podium po raz trzeci tego dnia stanął oczywiście Patryk Michałek, który wygrywając grupę oraz mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe dotarł do finału,  gdzie spotkał się ze swoim kolega deblowym Patrykiem Kordkiem z Przemyśla. Po trzysetowym morderczym pojedynku Patryk zdołał zwyciężyć i udowodnić kto jest najlepszy na Podkarpaciu w tej kategorii. Również w grze pojedynczej chłopców na trzecim stopniu podium stanął rok młodszy kolega klubowy Michałka – Michał Kosztyło. Michał w meczu o finał nie sprostał Patrykowi Kordkowi z Przemyśla. Na wysokim V miejscu rywalizację ukończył najmłodszy w tej stawce Konrad Krystek. W grze mieszanej oprócz złotego medalu dla Patryka Michałka trzecie miejsce i srebrny medal przypadł dla Michała Kosztyło, który w parze z Zofią Tomczyk z Nowej Dęby wygrali grupę i dopiero w meczu o finał nieznacznie po trzysetowym pojedynku ulegli mikstowi Kordek (Przemyśl)/Kostrzycka(Nowa Dęba). Na IV miejscu, tuż za podium uplasował się dwa lata młodszy mikst ze Straszęcina Konrad Krystek/Joanna Szerszeń.

Licznik odwiedzin