Grad medali na półmetku ferii

tur100W dniu 1.02.2014r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów i Młodzików Młodszych w badmintonie (zaliczany do listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona). Był to drugi turniej tej rangi w tym roku kalendarzowym organizowany w Straszęcinie. W zawodach udział wzięło 54 zawodników z 13 klubów, takich jak: UKS „Sokół” Ropczyce, UKS „Unia” Bieruń, „Plesbad” Pszczyna, „Energia” Lubliniec, UKS „Orliki” Ropica Polska, UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, MKS „Stal” Nowa Dęba,

UKS „Mixteam” Tarnowiec, UKS KSbad Kraków, UKS „Start” Widełka, MKS „Spartakus” Niepołomice, Rzeszów oraz oczywiście gospodarzy UKS „Orbitek” Straszęcin.W kategorii Juniorów (U-19) w grze pojedynczej mężczyzn po raz kolejny najlepszy okazał się nasz zawodnik– Rafał Gurga. Rafał wygrał wszystkie swoje mecze grupowe docierając do finału, gdzie spotkał się z Bartoszem Paryszem z Bierunia. Również w tym pojedynku Nasz zawodnik nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszy, wygrywając w dwóch setach i tym samym stając na najwyższym stopniu podium. W grze pojedynczej kobiet na podium stanęły dwie nasze zawodniczki. Na drugim miejscu podium stanęła Anita Mielniczek, natomiast na najniższym stopniu podium Agnieszka Szymaszek. W grze podwójnej mężczyzn zwyciężył debel Konrad Zaucha/Rafał Gurga. Nasi zawodnicy zwyciężyli zdecydowanie we wszystkich swoich pojedynkach. W grze podwójnej kobiet na podium znalazły się dwie pary ze Straszęcina. Na pierwszym miejscu uplasował się debel Anita Mielniczek/Gabriela Ślisz, natomiast na miejscu trzecim debel Agnieszka Szymaszek/Magdalena Machnik. W grze mieszanej bezkonkurencyjna okazała się para Konrad Zaucha/Gabriela Ślisz wygrywając wszystkie swoje mecze. Na trzecim miejscu uplasował się mikst Magdalena Machnik/Rafał Markowicz (Ropica Polska).W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) z naszych zawodników najlepiej spisał się Michał Kosztyło, który trzy razy stawał na podium. W grze pojedynczej chłopców Michał wygrywając swoją grupę oraz mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy dotarł do finału, gdzie zmierzył się z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla. Niestety Nasz młody badmintonista musiał uznać wyższość o rok starszego rywala ulegając w dwóch setach, tym samym stając na drugim stopniu podium i zdobywając srebrny medal. W grze podwójnej chłopców bezkonkurencyjni okazali się debliści Orbitka – Michał Kosztyło/Wiktor Grzyb. Nasi chłopcy wygrywając swoja grupę dotarli do finału, gdzie spotkali się z parą - K.Curzytek (Ropczyce) /P.Kordek (Przemyśl). Po dwusetowym meczu lepsi okazali się Kosztyło/Grzyb. Na piątym miejscu rywalizację ukończył drugi debel ze Straszęcina – Filip Czerwiec/Konrad Krystek. W grze podwójnej dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęły Małgorzata Furgał/Joanna Szerszeń dziewczyn, co było ich największym sukcesem w ich występach na arenach krajowych. W grze mieszanej w finale spotkały się dwa miksty złożone z zawodników ze Straszęcina oraz Nowej Dęby. Naprzeciw siebie stanęli Michał Kosztyło/Aleksandra Michalczuk (Nowa Dęba) i Wiktor Grzyb/Beata Mycek (Nowa Dęba). Po zaciętym meczu lepszymi okazali się Grzyb/Mycek i to im przypadły złote medale. Mikst Kosztyło/Michalczuk musiał zadowolić się srebrem. 

Licznik odwiedzin