Medale najmłodszych zawodników na turnieju w Zamościu

zam100W dniach 12-16.03.2014 r na hali sportowej Zespołu Szkół nr.4 w Zamościu odbył się Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych. W zawodach udział wzięło 276 zawodników z 20 klubów, w tym z Łotwy, Ukrainy i Polski. Rywalizowali młodzi adepci badmintona, począwszy od siedmiolatków aż do trzynastolatków. Tradycyjnie w zawodach tej rangi i kategorii wiekowych nie zabrakło badmintonistów z naszego klubu.

Pierwsi z „Orbitka” do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii U-10. Najlepiej ze wszystkich zaprezentowała się Emilia Skrzek, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, a tym samym zdobywając dwa złote medale. Emilia w grze pojedynczej dziewcząt w drodze do finału pokonała wszystkie swoje przeciwniczki nie tracąc przy tym nawet seta. W meczu o „złoto” spotkała się o rok starszą zawodniczka z Zamościa.ms100 I tym razem Nasza badmintonistka udowodniła swoją wyższość wygrywając w dwóch łatwych setach. Drugi złoty medal Emilii przypadł w grze podwójnej dziewcząt, gdzie w parze z koleżanką klubową Klaudią Zator wygrały wszystkie swoje pojedynki bardzo zdecydowanie, stając na najwyższym stopniu podium. Należy dodać, że Klaudia Zator w grze pojedynczej stanęła na trzecim stopniu podium, zdobywając brązowy medal. W grze podwójnej dziewcząt na drugim miejscu podium uplasował się debel również ze Straszęcina. Para Oliwia Tęcza/Daria Langner przegrywając w całym turnieju tylko jeden pojedynek z ww. koleżankami klubowymi zdobyły drugie miejsce, a tym samym srebrny medal.  W grze podwójnej chłopców wystąpiły dwie pary ze Straszęcina: Arkadiusz Dydyński/Gabriel Grzyb oraz Patryk Ziobro/Jakub Zwinka. Jak się później okazało obie pary  wygrywając wszystkie swoje mecze grupowe dotarły aż do finału. W meczu o złoty medal lepsi okazali się Arkadiusz Dydyński i Gabriel Grzyb, którzy wygrali w dwóch setach, zdobywając złote medale. Tym sposobem para Patryk Ziobro/Jakub Zwinka musiała zadowolić się drugim miejscem na podium i srebrnymi medalami. W grze pojedynczej chłopców srebrny medal zdobył Gabriel Grzyb, a na trzecim stopniu podium uplasował się jego kolega deblowy Arkadiusz Dydyński. W klasyfikacji drużynowej ogólnej (roczników 2004-2005) zawodnicy Orbitka zajęli III miejsce. Następnie  na korty wyszli zawodnicy z kategorii U-11. Najlepsi z „Orbitka” okazali się Konrad Krystek i Joanna Szerszeń. Zawodnicy ci zagrali ze sobą w parze w grze mieszanej, gdzie nie  pozostawiając złudzeń przeciwnikom wygrali wszystkie swoje mecze, zdobywając złote medale. Zarówno Konrad jak i Joanna złote krążki zdobywali również w grze pojedynczej. Konrad Krystek bez problemów wygrał swoją grupę jak również pozostałe pojedynki docierając do finału. W meczu o złoto Nasz zawodnik spotkał się z reprezentantem Ukrainy. Mecz nie był łatwym pojedynkiem, jednak zwyciężył Konrad w dwóch setach, zdobywając swój drugi złoty medal na tym turnieju. W grze pojedynczej chłopców na trzecim miejscu podium stanęli również Jakub Kusza i Karol Gacoń. W grze pojedynczej dziewcząt złoty medal przypadł Joannie Szerszeń, która po wygraniu swojej grupy w drodze do finału musiała pokonać jedna z reprezentantek Łotwy. Po trzysetowym boju pojedynek zwycięsko zakończyła Nasza zawodniczka. W meczu finałowym Asia spotkała się z kolejną reprezentantką Łotwy. Tym razem przeciwniczka okazała się mniej wymagająca. Joanna Szerszeń ten mecz wygrała zdecydowanie w dwóch setach, zwyciężając w całym turnieju i zdobywając dla siebie drugi złoty medal. W grze podwójnej chłopców para Jakub Kusza/Karol Gacoń zdobyła złoty medal, pokonując wszystkich rywali bez straty seta. W grze mieszanej para Filip Czerwiec/Emilia Skrzek zdobyła drugie miejsce, zdobywając srebrne medale. Dla Emilii był to już trzeci medal na tym turnieju. Wcześniej zdobyła dwa złote medale w kategorii młodszej.  Należy dodać, że w klasyfikacji drużynowej wśród chłopców U-11 zawodnicy ze Straszęcina okazali się najlepsi zajmując I miejsce na podium. W kategorii U-13 wśród średniozaawansowanych zawodników bardzo dobrze spisała się Gabriela Fluder. Nasza badmintonistka zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej dziewcząt. Na uwagę zasługuje fakt, że Gabrysia trenuję dopiero drugi miesiąc a rywalizowała z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Po tak znaczących sukcesach należy pogratulować wszystkim Naszym zawodnikom i życzyć im powodzenia w kolejnych startach.

Licznik odwiedzin