Międzynarodowy „ Jurajski Turniej Grand Prix” w badmintonie

Emila SkrzekW dniach 28-30.03.2014r. w hali sportowej Polonia w Częstochowie odbył się Międzynarodowy „Jurajski Turniej Grand Prix” w badmintonie. W zawodach udział wzięło blisko 400 – stu badmintonistów, w tym cała czołówka z Polski oraz z Brześcia (Białoruś). Turniej był rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych począwszy od Dzieci (U-9) aż po Juniorów (U-19). Tradycyjnie na starcie tak znaczącej imprezy nie zabrakło zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orbitek” Straszęcin. Nasz klub reprezentowało siedmiu badmintonistów. 

Trójka z nich tj. Magdalena Machnik,  Patryk Michałek i Emilia Skrzek wróciła z medalami. W kategorii najmłodszej Dzieci (U-9) wśród dziewcząt „Orbitek” reprezentowała Emilia Skrzek, która spisała się bardzo dobrze zajmując I miejsce. Emilia wygrywając swoją  grupę eliminacyjną  w meczu o finał spotkała się z Laurą Nippe z Kędzierzyna Koźle. Nasza młoda zawodniczka nie dała żadnych szans rywalce wygrywając bardzo pewnie do 21:11, 21:15 awansując do finału. W meczu o złoto spotkała się z reprezentantką Białorusi Anastasyą Alesiyuk. I tym razem Emilka udowodniła swoją wyższość zwyciężając również w dwóch setach 21:10, 21:13 , tym samym stając na najwyższym stopniu podium. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) wystartowała trójka Naszych badmintonistów, tj.: Patryk Michałek, Michał Kosztyło oraz Wiktor Grzyb. Najlepiej z nich spisał się Patryk Michałek, który w grze mieszanej w parze z Beata Mycek  z Nowej Dęby zajął III miejsce. Mikst ten pewnie wygrał swoje mecze grupowe oraz ćwierćfinał, aby w meczu o finał spotkać się z wyżej notowaną parą Matusz (Głubczyce)/Kramczanina(Białoruś). Niestety pomimo bardzo wyrównanego meczu, gdzie w drugim secie zabrakło jednej lotki do zwycięstwa (21:23) lepsi okazali się rywale (późniejsi zwycięzcy), a nasz mikst musiał zadowolić się brązowymi medalami. W grze podwójnej chłopców na wysokich miejscach V-VIII uplasowały się dwa deble tj. Michał Kosztyło/Wiktor Grzyb oraz Patryk Michałek/Patryk Kordek (Przemyśl).  W kategorii Młodzików (U-15) „Orbitek” reprezentowali Jakub Kufel oraz Kamil Michałek. Lepiej spisał się Kamil, który w grze podwójnej chłopców w parze z Norbertem Świerkiem z Przemyśla dotarli aż do ćwierćfinału, gdzie spotkali się z parą Płoch (Widełka)/Malik (Tarnobrzeg). Niestety ulegli rywalom (późniejszym zwycięzcom) w dwóch setach zajmując ostatecznie wysokie miejsce V-VIII.             W kategorii   Juniorów Młodszych (U-17) wśród dziewcząt wystąpiła Magdalena Machnik. Nasza zawodniczka udowodniła , że wysokie miejsca na listach klasyfikacyjnych nie są dziełem przypadku. Magdalena zagrała w grze podwójnej w parze z Emilia Jaworską z Niepołomic  oraz w grze mieszanej w parze z Rafałem Markowiczem z Ropicy Polskiej. W obu grach stawała na drugim stopniu podium. Na początek w grze mieszanej po wygraniu grupy oraz  ćwierćfinału mikst  Magdalena Machnik/Rafał Markowicz dotarł do półfinał, gdzie  spotkał się z zawodnikami kadry Polski Juniorów Młodszych Mateuszem Danielakiem oraz Karoliną Władzińską  z Piotrkowa Trybunalskiego. Nasza para po zaciętym trzysetowym pojedynku wygrała i awansowała do finału. W meczu o złoto czekali również kadrowicze Mirga (Głubczyce) oraz Marczak (Pszczyna). Niestety tym razem lepsi okazali się przeciwnicy, wygrywając w dwóch setach. W grze podwójnej dziewcząt para Machnik/Jaworska dotarła do finału gdzie spotkała się z parą Władzińska (Piotrków Tryb.)/Świerczyńska (Przeźmierowo). Nasze zawodniczki w konfrontacji z zawodniczkami z kadry Polski nie były wcale słabsza parą. Niestety po trzysetowym pojedynku musiały z kortu zejść jako przegrane. Niedosyt pozostał tym większy, że większa część meczu trwała pod dyktando naszego debla . Jednak dla Magdaleny Machnik dwa srebrne medale na tak mocno obsadzonym turnieju jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych.

Licznik odwiedzin