Dwa medale Patryka w Głubczycach

glubczycempmmW dniach 23-25.05.2014r. w Głubczycach odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. Udział  wzięło ponad 100 najlepszych zawodników z całej Polski w tej kategorii, wyłonionych drogą eliminacji międzywojewódzkich. W mistrzostwach startowało trzech badmintonistów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orbitek” Straszęcin, : Patryk Michałek, Wiktor Grzyb oraz Michał Kosztyło. Najlepiej z całej trójki spisał się ten pierwszy, który do Straszęcina przywiózł dwa medale.

W grze podwójnej chłopców Patryk Michałek w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla byli stawiani w roli jednych z faworytów do medalu i nie zawiedli. Debel ten na początek w meczu o ćwierćfinał pokonał parę z Zamościa Piotrowski/Świszcz w dwóch setach (21:18, 21:17), następnie w meczu o półfinał wygrał również w dwóch setach (21:13, 21:12) z parą z Gdańska  Budny/Gajewski. W pojedynku o finał chłopcy spotkali się z parą rozstawiona z numerem 2 – Ślepecki/Mazur z Głubczyc. I tym razem nie pozostawili złudzeń, wygrywając zdecydowanie w dwóch setach (21:11, 21:11). W meczu o złoto Patryk Michałek wraz ze swoim kolegą deblowym Patrykiem Kordkiem spotkali się z dużo wyżej notowanymi rywalami, zdecydowanymi faworytami Mistrzostw-  parą Matusz/Kobeluch z Głubczyc. Niestety, tym razem lepsi okazali się rywale wygrywając w dwóch setach (21:12, 21:11). Tym samym para Michałek/ Kordek zdobyła srebrne medale Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych oraz tytuł Wicemistrzów Polski w swojej kategorii . Należy dodać, że w grze podwójnej chłopców na wysokim miejscu (5-8)   uplasowała się Nasza para Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło. Debel ten został  pokonany dopiero  w ćwierćfinale przez parę Bilbin/Jaroszczuk z Suwałk.  W grze mieszanej Patryk Michałek w parze z Beatą Mycek z Nowej Dęby zdobyli brązowe medale. Mikst ten w drodze do półfinału nie stracił nawet seta pokonując kolejno pary: Wrazlik/Chojnacka – Ślęza (21:4, 21:10); Bibik/Franczuk – Łódź/Gdańska (21:7, 21:5). Niestety w pojedynku o finał uległ po zaciętym trzysetowym boju parze Gałązka /Kwaśnik – Kędzierzyn/Głubczyce (18:21, 21:14, 21:11), ostateczne zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski   Młodzików Młodszych w badmintonie. Dla Patryka było to drugie podium na tych mistrzostwach. Również, w grze mieszanej wystąpił jeszcze o rok młodszy Michał Kosztyło w parze z Aleksandrą Michalczuk z Nowej Dęby. Para ta w meczu o ćwierćfinał uległa parze Cybulski /Pająk – Miastko/Suchedniów w dwóch setach ostatecznie kończąc mistrzostwa na miejscach 9-16.W grze pojedynczej chłopców wystąpił reprezentant Orbitka Wiktor Grzyb. Jednak już w pierwszej rundzie trafił na zawodnika rozstawionego z numerem 2 tj. Gałązkę z Głubczyc (późniejszego srebrnego medalistę). Pomimo walecznej postawy nie udało mu się wygrać tego pojedynku i ostatecznie zawody ukończył na miejscach 17-32.

/strong

Licznik odwiedzin