Mistrzostwa Polski Nauczycieli oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie Pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla - Straszęcin 14-15.06.2014 r.

 

W dniach 14-15.06.2014 odbyły się na naszej hali Mistrzostwa  Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów. W Mistrzostwach wzięło udział 62 zawodników z całego kraju. Rywalizacja przebiegała w bardzo sportowej atmosferze  a szczegółowe wyniki można zobaczyć <TUTAJ>. Straszęcin reprezentował wśród nauczycieli Piotr Skrzek a wśród instruktorów Rafał Skrzek i Mateusz Ciurkot.

Bracia Skrzekowie zdobyli komplet złotych medali zarówno w grze pojedynczej jak i w podwójnych. W grze podwójnej Piotr Skrzek występował w parze z Mariuszem Tochowiczem z Tarnowa a Rafał z Mateuszem Ciurkotem który również zdobył brązowy medal  w grze pojedynczej. Mistrzostwa były okazją do uczczenia 20-lecia działalności naszego klubu. Podczas ceremonii otwarcia gospodarz obiektów – dyrektor ZSP w Straszęcinie Alicja Błońska  przypomniała historię klubu oraz jego osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym. Podczas uroczystego otwarcia obecni byli: posłowie na sejm RP: Zbigniew Dolata oraz Kazimierz Moskal, Marcin Szczepański - Kierownik Oddziału sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Burmistrz  Miasta Nowa Dęba – Wiesław Ordon, Marek Rączka – Wójt  Gminy Żyraków, Dariusz Stańko Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona, oraz prezesi: Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” Ropczyce, Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Nowa Dęba, Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona „Volant” Mielec.  Złożyli oni gratulacje dla działaczy klubu za ich wkład w rozwój i sukcesy klubu. Podczas mistrzostw rozegrano 133 mecze w różnych  kategoriach wiekowych. Najmłodszy uczestnik (instruktor) miał 21 lat, natomiast najstarszy (emerytowany nauczyciel) miał 75 lat. Podczas dekoracji rozdano 25 kompletów: medali, pucharów oraz dyplomów. Ponadto na zakończenie mistrzostw drogą losowania rozdano 35 zestawów upominków. Drobne upominki ufundowali Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka w Brzeźnicy oraz PGNiG w Warszawie oddział w Tarnowie oraz Heineken Polska . Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali  pamiątkowe koszulki z okazji XX-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orbitek” dzięki Wójtowi Gminy Żyraków.  Przed oficjalnym zamknięciem mistrzostw głos w imieniu wszystkich grających zabrał Jerzy Dróbka z Olszanki, który pogratulował organizatorom wspaniałej organizacji imprezy.

Licznik odwiedzin