Udana inauguracja sezonu badmintonistów „Orbitka” w Zamościu

zam100W dniu 20.09.2014r. w Zamościu odbył się Międzynarodowy Festiwal Badmintona Młodzików (U-15). W zawodach udział wzięło 61 zawodników  z Polski oraz z Ukrainy. Nasz kraj reprezentowali badmintoniści z takich miejscowości jak: Zamość, Chełm, Warszawa, Piotrowice, Łęczna, Suchedniów, Przemyśl, Nowa Dęba, Dubiecko, Rzeszów, Wesoła oraz Straszęcin. Ukrainę reprezentowały ekipy z Lwowa oraz Dniepropietrowska.

UKS „Orbitek” Straszęcin na turniej desygnował dwóch swoich najlepszych zawodników w ww. kategorii wiekowej, tj: Patryka Michałka oraz Jakuba Kufla. Jak się później okazało nasi chłopcy zdobyli medale we wszystkich grach w których wystąpili.W grze pojedynczej chłopców „Orbitek” reprezentował Jakub Kufel. Kuba wygrał swoją grupę eliminacyjną oraz ćwierćfinał bez straty seta. Dopiero w meczu o finał po bardzo zaciętym, stojącym na wysokim poziomie trzysetowym pojedynku (21:19, 15:21, 19:21) uległ  Rafałowi Lejko z Nowej Dęby, ostatecznie zajmując III miejsce na podium oraz zdobywając brązowy medal.W grze podwójnej     chłopców para Kufel/Michałek po wygraniu grupy awansowała do półfinału, gdzie zmierzyła się z zawodnikami gospodarzy, deblem Piotrowski/Hałasa. Również w tym pojedynku Nasi badmintoniści okazali się zdecydowanie lepsi wygrywając w dwóch setach (21:10;21:14) awansując  do finału. W pojedynku o złoto spotkali się z parą Kordek(Przemyśl)/Lejko(N.Dęba). Po bardzo dobrym dwusetowym meczu (21:16;21:11) zwyciężył debel ze Straszęcina. Kuba z Patrykiem tym samym wygrali całe zawody stając na najwyższym stopniu podium i zdobywając złote medale. W grze mieszanej zawodnicy „Orbitka” byli bezkonkurencyjni. Miksty Jakub Kufel/Magdalena Golenia (Ropczyce) oraz Patryk Michałek/Beata Mycek(N.Dęba) wygrały  swoje grupy oraz mecze półfinałowe bez straty seta docierając do finału.    W meczu o złoto górą byli jednak o rok starsi tj. Kufel/Golenia. Para ta wygrała ten pojedynek w dwóch setach (21:15;21:11) i stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale. Tym samym na drugim stopniu podium ze srebrnymi medalami stanęli  Patryk Michałek ze swoją partnerką mikstową Beatą Mycek.Ogółem Nasi chłopcy zdobyli cztery medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy) na początek sezonu 2014/2015. Miejmy nadzieję, że ten bardzo udany start będzie dobrym prognostykiem przed kolejnymi turniejami.

Licznik odwiedzin