Sukcesy na Grand Prix w Suchedniowie

debelW dniach 26-28.09.2014r. w Suchedniowie k/Kielc odbył się Międzynarodowy Turniej badmintona o „Puchar Gór Świętokrzyskich” Młodzików Młodszych (U-13) oraz Juniorów  Młodszych (U-17). Były to pierwsze z czterech zaplanowanych w tym sezonie zawody z  cyklu Grand Prix (wysoko punktowane). W imprezie udział wzięło 202 zawodników z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Łotwy. Na starcie nie zabrakło oczywiście badmintonistów naszego klubu, który reprezentowało czterech Młodzików Młodszych  : Wiktor Grzyb, Michał Kosztyło, Konrad Krystek i Joanna Szerszeń.

Najlepiej z nich zaprezentowali się Wiktor oraz Michał, którzy  do domu wrócili z dwoma medalami srebrnymi. W grze pojedynczej chłopców wystartowało 54 zawodników. „Orbitek” reprezentowali: Wiktor Grzyb, Michał Kosztyło i Konrad Krystek. Najlepiej spisał się ten pierwszy. Wiktor do zawodów przystąpił jako jeden z faworytów i nie zawiódł. Po wygraniu swojej grupy w meczu o ćwierćfinał pokonał Kacpra Kopacza z Warszawy w trzech setach (11:6,11:5,11:8)awansując do „ósemki”. W pojedynku ćwierćfinałowym spotkał się z Karolem Dulakiem ze Szczucina wygrywając w  czterech setach ( 8:11,11:4,11:4,11:7) awansując do pierwszej „czwórki” turnieju. Najlepszy mecz Wiktor rozegrał w półfinale z Karolem Budnym z Kędzierzyna-Koźle. Nasz badmintonista po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku wygrał w czterech setach (11:9,9:11,11:5,11:4) awansując do finału. W niedzielnym meczu finałowym spotkał się z Szymonem Maciągiem z Widełki. Niestety tym razem nasz zawodnik musiał uznać wyższość swojego przeciwnika ulegając w trzech setach (11:7,11:10,11:6) zajmując ostatecznie II miejsce i stając  na drugim stopniu podium ze srebrnym medalem. Michał Kosztyło po wygraniu swojej grupy awansował do szesnastki gdzie w meczu o ćwierćfinał uległ w pięciu setach Kacprowi Linke z Warszawy ostatecznie zajmując miejsca 9-16. W grze podwójnej chłopców wystartowało 24 deble. Nasz klub reprezentowała para Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło i nie zawiodła, zdobywając srebrny medal. Chłopcy po wygraniu swojej grupy w meczu ćwierćfinałowym spotkali się z parą Budny/Frajs z Kędzierzyna. Pojedynek nie należał do łatwych, ale ostatecznie w czterech setach (11:4,8:11,11:7,11:7) lepsi okazali się nasi chłopcy, awansując do pierwszej „czwórki”. W meczu o finał zawodnicy „Orbitka” spotkali się z deblem Fijałkowski/Melaniuk z Warszawy.  Para ta okazała się bardzo wymagająca. Jednak ostatecznie zwycięsko z tego boju wyszli Wiktor i Michał wygrywając w czterech setach (11:4, 10:11, 11:10, 11:10), awansując do niedzielnego finału. W meczu o złoto przeciwnikami okazali się faworyci całego turnieju Jakub Mazur i Szymon Ślepecki z Głubczyc. Niestety nasz debel nie sprostał przeciwnikom przegrywając w trzech setach zajmując ostatecznie II miejsce i stając na drugim stopniu podium. Zważywszy na fakt, że w zawodach udział wzięła absolutna czołówka zawodników z naszego kraju oraz ekipy zagraniczne, co podniosło poziom sportowy, dwa srebrne medale Naszych badmintonistów należy rozpatrywać w kategorii wielkiego sukcesu. Jest to bardzo dobry prognostyk na ten sezon, który właśnie się rozpoczął.

Licznik odwiedzin