Grand Prix w Bieruniu

bie100W dniach 4-5.10.2014 r. w Hali sportowej w Bieruniu odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych na ten sezon turniej wysoko punktowany Grand Prix w kategorii Juniorów (U-19) oraz Młodzików (U-15) w badmintonie. W zawodach udział wzięli wszyscy czołowi badmintoniści z Naszego kraju, w tym ze Straszęcina. UKS „Orbitek” reprezentowali: Magdalena Machnik, Patryk Michałek, Jakub Kufel oraz Emilia Skrzek.  Z imprezy wrócili z trzema srebrnymi medalami. W kategorii U-15 w grze pojedynczej chłopców wystąpił Jakub Kufel. Nasz badmintonista był rozstawiony z numerem 2 i nie zawiódł. 

Kuba po wygraniu grupy w meczu ćwierćfinałowym pokonał w dwóch setach (21:12, 21:14) Aleksandra Wyżykowskiego z Zalesia Górnego. W półfinale czekał na niego Bartosz Gałązka z Głubczyc.I tym razem zawodnik „Orbitka” nie dał szans przeciwnikowi wygrywając w dwóch setach (21:18, 21:13) awansując do finału. W meczu o złoto Kuba zmierzył się z Kordianem Kobylnikiem w Głubczyc. Niestety po bardzo zaciętym dwu setowym  (16:21, 16:21)  pojedynku, stojącym na wysokim poziomie lepszy okazał się rywal naszego badmintonisty. Jakub Kufel tym samym zajął II miejsce na podium zdobywając srebrny medal. W grze mieszanej  w kategorii Młodzik wystąpiły dwa nasze miksty. Patryk Michałek w parze z Beata Mycek z Nowej Dęby oraz Jakub Kufel w parze z Magdalena Golenia z Ropczyc. Para Michałek/Mycek wygrywając swoją grupę awansowała do półfinału, gdzie spotkała się z parą Kordek(Przemyśl)/Szymańska(Lubliniec).  Mecz ten nasz mikst wygrał w dwóch setach (21:17,21:16) awansując do finału. W meczu o złoto Patryk z Beatą wystąpili przeciwko aktualnym Mistrzom Polski ww. kategorii  - parze Kobylnik(Głubczyce)/Foryta(Lubliniec). Po  zaciętym trzysetowym (12:21, 21:17, 7:21)  pojedynku lepsi okazali się rywale. Mikst Michałek/Mycek ostatecznie zakończył zawody na bardzo wysokim II miejscu zdobywając srebrne medale. Para Kufel/Golenia swój udział zakończyła na drugim miejscu w grupie eliminacyjnej co dał ostatecznie miejsca 8/14. Grze podwójnej chłopców debel Michałek/Kufel niestety w meczu grupowym uległ późniejszym triumfatorom parze Gałązka/Matusz z Głubczyc co dało im drugie miejsce w grupie i ostatecznie w całym turnieju miejsca 7/12. W kategorii U-19 w grze mieszanej wystąpiła Magdalena Machnik. Magda w parze z Rafałem Markowiczem z Ropicy Polskiej po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej awansowali do półfinału gdzie spotkali się z mikstem gospodarzy Parysz/Bielińska. Niestety po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (15:21,21:15,15:21) lepsi okazali się przeciwnicy. Magdzie i Rafałowi pozostał jedynie mecz o trzecie miejsce, gdzie czekała na nich para Smajda(Ząbkowice Dabrowa G.)/Kutacha (Widełka). I tym razem nasza para nie sprostała rywalom ulegając w dwóch setach (21:12, 21:16) ostatecznie zajmując IV miejsce. W tym samym czasie, na tej samej hali, równolegle do turnieju Grand Prix  odbył się również Ogólnopolski Turniej Żaków (U-11) w którym udział wzięła Emilia Skrzek. Córka trenera „Orbitka” Piotra Skrzeka. Emilka  wystąpiła w grze pojedynczej gdzie zajęła miejsca 5/8 ulegając w meczu o „czwórkę” Joannie Podedworny z Bierunia (późniejszej zwyciężczyni). Natomiast w grze podwójnej para Skrzek/Kura zajęła II miejsce  zdobywając srebrne medale.

Licznik odwiedzin