5 medali „Orbitka” w Grand Prix Polski w Olsztynie

olsz100

 W dniach 20-22.02.2015 r. w Olsztynie k/Częstochowy odbył się ostatni wysoko punktowany turniej „Grand Prix Polski” Juniorów (U-19) i Młodzików (U-15) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 153 zawodników z Polski oraz Białorusi. Na starcie oczywiście nie mogło zabraknąć naszych badmintonistów. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowało pięciu  zawodników, z czego trójka, Magdalena Machnik, Jakub Kufel i Magdalena Golenia  wrócili z 5 medalami  ( 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe). W kategorii Juniorów (U-19) „Orbitek” reprezentowały: Magdalena Machnik i wracająca po kontuzji Anita Mielniczek. 

 

Obie nasze zawodniczki wystąpiły w grach podwójnych oraz mieszanych.

 W grze podwójnej dziewcząt Magdalena Machnik w parze z Kornelią Marczak z Pszczyny nie miały sobie równych. Pokonując kolejno pary: Białek(Widełka)/Morawska (Kraków), Czempik(Lubliniec)/Jonderko(Pszczyna) oraz Broszko/Koszmider(Głubczyce) dotarły do finału. W meczu o złoto spotkały się z para z Białorusi – Bitsoukova/Viarbitskaya. I tym razem nasz debel okazał się lepszy wygrywając po bardzo zaciętym pojedynku w dwóch setach (22:20;22:20) i stając na najwyższym stopniu podium. Druga nasza reprezentantka – Anita Mielniczek w parze z Karwowską z Warszawy zajęły wysokie IV miejsce. W grze mieszanej Magdalena Machnik w parze z Rafałem Markowiczem z Ropicy Polskiej pokonując kolejno miksty: Stępniak/Jonderko(Pszczyna), Brudek/Czempik (Lubliniec) dotarli do półfinału, gdzie zmierzyli się z parą Szukała(Przeźmierowo)/Paprzycka(Lednik Miastko). Niestety po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku nasz mikst musiał uznać wyższość rywali przegrywając w dwóch setach (20:22;19:21) zajmując ostatecznie trzecie miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal. Amita Mielniczek w parze z Michałem Ustimowiczem z Głubczyc turniej zakończyła na fazie grupowej.

W kategorii Młodzików (U-15) wystąpiło trzech zawodników „Orbitka” tj. Jakub Kufel, Patryk Michałek oraz Magdalena Golenia. Najlepiej z nich spisał się Kuba, który wystąpił w dwóch finałach. W grze podwójnej chłopców Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej w meczy ćwierćfinałowym spotkali się z deblem Michałek/Kordek (Przemyśl). Zwycięsko z tej potyczki wyszli Kufel/Lejko wygrywając w trzech setach (9:21,21:16;26:24) awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z parą Stokfisz/Trecki z Bierunia. Nasz debel ten pojedynek wygrał zdecydowanie w dwóch setach (21:8;21:18) awansując do finału. W meczu finałowym rywalami byli Gałązka/Matusz z Głubczyc. Nasza para nie była faworytem tego pojedynku, ale konsekwentna gra, realizacja  założeń taktycznych oraz ambicja pozwoliły na zwycięstwo w tym meczu w trzech setach (21:17;23:25;21:14). Debel Jakub Kufel/Rafał Lejko ostatecznie stanęli na pierwszym stopniu podium zdobywając złoty medal. Para Patryk Michałek/Patryk Kordek zawody ukończyła na miejscu V. W grze podwójnej dziewcząt brązowy medal dla „Orbitka” wywalczyła Magdalena Golenia, która w parze z Natalia Róg z Nowej Dęby po wygraniu swojej grupy dotarły do półfinału, gdzie uległy faworytkom turnieju parze Foryta/Szymańska z Lublińca ostatecznie stając na najniższym stopniu podium.  W grze mieszanej mikst Jakub Kufel/Magdalena Golenia po wygraniu swojej grupy dotarł do ćwierćfinału, gdzie zmierzył się z parą z Nowej Dęby – Róg/Michalczuk. Mecz ten nasza para wygrała w dwóch setach (21:18;21:8) awansując do półfinału. W meczu półfinałowym rywalami byli Sawicki/Drągowska z Białegostoku. I tym razem Kuba z Magdą nie dali szans rywalom wygrywając zdecydowanie w dwóch setach (21:18;21:9) awansując do finału. W meczu o złoty medal spotkali się z mikstem nr. 1 na liście PZBad – Kobylnik(Głubczyce)/Foryta(Lubliniec). Niestety tym razem nie sprostali rywalom ulegając w dwóch setach (12:21;16:21) ostatecznie zajmując II miejsce w turnieju i zdobywając srebrny medal. Należy dodać, że w grze pojedynczej chłopców Jakub Kufel po wygraniu grupy awansował do kolejnej rundy, gdzie po zaciętym meczu uległ Cybulskiemu z Miastka ostatecznie zajmując miejsca IX-XIV. Również w grze pojedynczej dziewcząt wystąpiła nasza zawodniczka – Magdalena Golenia. Magda wygrywając grupę dotarła do ćwierćfinału, gdzie nie sprostała Kulskiej z Bierunia przegrywając w trzech setach i ostatecznie zajmując miejsca V-VIII.Turniej w Olsztynie był ostatnim wysoko punktowanym turniejem przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski Juniorów i Młodzików. W związku z tym, sukcesy na tej imprezie są tym bardziej ważne i napawają optymizmem przed najważniejszymi startami w sezonie. Gratulujemy medalistom!

 

 

 

Licznik odwiedzin