Sukces młodzików w Rzeszowie

W dniach 15-17.05.2015 r. w hali sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików (U-15) w badmintonie. Udział wzięli najlepsi zawodnicy w ww. kategorii wiekowej wyłonieni w kwalifikacjach. W uroczystym otwarciu udział wzięli : Kazimierz Moskal – poseł na sejm RP oraz Marek Rączka – wójt Gminy Żyraków. Powiat dębicki tradycyjnie reprezentowali zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin w następującym składzie trzyosobowym: Jakub Kufel, Magdalena Golenia i Patryk Michałek. <FOTO> <WYNIKI>

Jak się okazało cała trójka z Mistrzostw wróciła z medalami. Jednym srebrnym i dwoma brązowymi). W grze podwójnej wystąpili Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby oraz Patryk Michałek w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla. Debel Kufel/Lejko wystąpił w Mistrzostwach w roli faworyta rozstawiony z nr 2 i nie zawiódł. W meczu o ćwierćfinał Jakub z Rafałem nie pozostawili złudzeń pokonując w dwóch setach (21:16,21:6) parę z Ostrowa Wielkopolskiego Płokarz /Zuchowski. W meczu o pierwszą czwórkę rywalami okazali się Bogacz/Chojnacki ze Ślęzy. I tym razem nasi chłopcy nie dali szans rywalom i wygrali ten pojedynek w dwóch setach (21:13,21:10) awansując do półfinału. W meczu o finał po drugiej stronie siatki stanął debel Lewandowski/Matysiak (Częstochowa/Zalesie Górne). Po bardzo zaciętym trzy-setowym pojedynku (21:15,18:21,21:15) po raz kolejny okazała się para Kufel/Lejko. Nasz debel sprostał zadaniu i awansował do finału. W meczu o złoto spotkali się z faworytami Nr 1 tego turnieju parą Matusz /Gałązka z Głubczyc. Pomimo tego, że w tym sezonie już udawało się wygrywać z tym deblem, jednak w tym spotkaniu lepsi okazali się rywale wygrywając w dwóch setach (21:18;12:12). Nasi chłopcy ostatecznie stanęli na drugim stopniu podium zdobywając srebrne medale Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie. W tej grze na bardzo wysokim miejscu V-VIII zawody ukończył Patryk Michałek, który w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla dotarli aż do ćwierćfinału, gdzie ulegli po dramatycznym trzysetowym meczu parze Cybulski/Gabrysiak (Miastko/Sianów).  W grze podwójnej dziewcząt wystąpiła nasza reprezentantka Magdalena Golenia w parze z Natalią Róg z Nowej Dęby. Debel ten pokonując kolejne rywalki doszedł aż do półfinału, gdzie niestety po bardzo zaciętym pojedynku uległ parze Kulska/Parysz z Bierunia ostatecznie zajmując III miejsce , tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostwach Polski Młodzików grze podwójnej dziewcząt. W grze mieszanej klub ze Straszęcina reprezentowały dwa miksty: Patryk Michałek/Beata Mycek (Nowa Dęba) oraz Jakub Kufel/Magdalena Golenia. Para Michałek/Mycek dotarła aż do półfinału Mistrzostw, gdzie w meczu o finał musiała uznać wyższość mikstowi Lejko/Róg z Nowej Dęby, ostatecznie zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w grze mieszanej. Jakub Kufel w parze z Magdalena Golenia ostatecznie Mistrzostwa ukończyli na bardzo wysokim miejscu V-VIII. 
Podsumowując, należy pogratulować zawodnikom „Orbitka”. Było to historyczne osiągnięcie, ponieważ do tej pory w tej kategorii wiekowej na jednej imprezie nie zdobyto tyle medali.

Licznik odwiedzin