Brązowy medal Kuby na „MAZOVIA CUP” - 2015

W dniach 23-25.10.2015r. w Zielonce k/Warszawy odbył się XV Międzynarodowy Turniej cyklu Grand Prix . Zawody rozegrane zostały w kategoriach Junior Młodszy (U-17) oraz Młodzik Młodszy (U-13). Udział wzięło 193 zawodników z: Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Rosji. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowali: Jakub Kufel, Kamil Michałek oraz Magdalena Golenia (kat. U-17). Zdecydowanie najlepiej spisał się Jakub Kufel, który z Zielonki wrócił z brązowym medalem. W grze podwójnej chłopców (U-17) wystąpiły Nasze dwa deble Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby

oraz Kamil Michałek w parze z Piotrem Gajdą z Jeleniej Góry. Lepiej spisali się ci pierwsi. Para Jakub Kufel/Rafał Lejko w meczach decydujących o awansie do strefy medalowej pokonali pary: Ostrowski(Stare Babice)/Prokopczuk(Kędzierzyn-Koźle) 21:17,21:14 oraz Jastrzębski (Płock)/Jóźwiak (Zalesie Górne) 21:18, 21:18. W meczu półfinałowym spotkali się z głównymi faworytami turnieju, deblem Cybulski (Miastko)/Mali (Tarnobrzeg). Niestety po bardzo zaciętym pojedynku szczególnie w drugim secie nasza para uległa w dwóch setach 12:21, 17:21 późniejszym triumfatorom całego turnieju, zajmując ostatecznie III miejsce. Drugi nasz debel Michałek/Gajda zawody zakończył na fazie grupowej z jednym zwycięstwem i jedną porażką. W grze mieszanej (U-17) wystąpił nasz mikst – Kamil Michałek/Magdalena Golenia. W pierwszym pojedynku przeciwnikami byli Ebert/Matysiak z Zalesia Górnego. Mecz ten był bardzo zacięty i wyrównany jednak ostatecznie Kamil z Magda ulegli w trzech setach 11:21, 21:18,7:21. W drugim pojedynku nasz mikst spotkał się z para Kaim (Płock)/Wiśniewska (Warszawa). W tym meczu para Michałek/Golenia byli lepsi i wygrali w dwóch setach 21:16, 21:19 zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. W grze pojedynczej chłopców (U-17) wystąpił Jakub Kufel. Już w pierwszym meczu spotkał się z zawodnikiem rozstawionym z nr. 2 Michałem Sobolewskim z Suwałk. Niestety pomimo dużych ambicji naszego badmintonisty nie sprostał przeciwnikowi przegrywając w dwóch setach 13:21, 17:21. W kolejnych meczach grupowych Kuba jednak zwyciężył kolejno Tomasza Klepka z Pszczyny 21:18,21:17 oraz Mateusza Wudarskiego z Sarbic  21:10,21:11 zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie.

Podsumowując występ naszych zawodników należy zaznaczyć , ze cała trójka punktowała w swoich grach co jest bardzo ważne w kontekście rozstawienia w kolejnych turniejach  w sezonie 2015/2016.            

Licznik odwiedzin