Trzy medale „Orbitka” w Grand Prix Polski w Głubczycach

W dniach 6-8.11.2015 r w Głubczycach odbył się pierwszy (w tym sezonie) z czterech wysoko punktowanych turniejów  „Grand Prix Polski” w badmintonie w kategoriach Juniorów (U-19) i Młodzików (U-15). W zawodach udział wzięło 125 najlepszych zawodników w naszym kraju w ww. kategoriach. Oczywiście nie zabrakło badmintonistów ze Straszęcina. UKS „Orbitek” reprezentowali: Magdalena Machnik, Patryk Michałek oraz Michał Kosztyło. Najlepiej z całej trójki zaprezentowała się Madgalena Machnik, która z Głubczyc przywiozła dwa medale.

Z jednym, brązowym krążkiem do domu wrócił Patryk Michałek. W kategorii Juniorów (U-19) jedyna badmintonistka ze Straszęcina – Magdalena Machnik  nie zawiodła. Zarówno w grze podwójnej dziewcząt w parze z Kornelią Marczak z Pszczyny, jak i w grze mieszanej w parze z Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby wywalczyła medale. Debel Machnik/Marczak w meczach eliminacyjnych pokonał kolejno pary: Niklas (Bytów)/Socha(Jelenia Góra) 15:21;21:18;21:10, Bielińska/Knopek (Bieruń) 21:18;21:12 oraz Jonderko/Pękała (Pszczyna) awansując do finału. W meczu o złoto nasze dziewczyny spotkały się z para Glijer (Suchedniów)/Świerczyńska (Baranowo). Niestety w tym pojedynku lepsze okazały się rywalki wygrywając w dwóch setach 25:23;21:13. Ostatecznie Magda wraz z Kornelią musiały zadowolić się srebrnym medalem. W grze mieszanej mikst Machnik/Kopeć  wygrał grupę eliminacyjną pokonując kolejno pary: Gireń/Kościółek (Głubczyce) 21:18;21;19 oraz Nowak (Jelenia Góra)/Niklas (Bytów) 21:9;21;8 awansując do półfinału. W meczu o finał nasza para spotkała się z mikstem Markowicz (Ropica Polska)/Bielińska (Bieruń). Niestety tym razem przeciwnicy okazali  się za mocni wygrywając w dwóch setach 21:15,21:14. Ostatecznie para Machnik/Kopeć stanęła na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal. Należy zaznaczyć, że dla badmintonistki ze Straszęcina było to drugie podium na tym bardzo ważnym turnieju. W kategorii Młodzików (U-15) wystąpiła dwójka badmintonistów ze Straszęcina , tj. Patryk Michałek oraz Michał Kosztyło . Lepiej zaprezentował się ten pierwszy przywożąc z Głubczyc brązowy medal. W grze podwójnej chłopców Patryk Michałek w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla w meczach grupowych pokonali kolejno: Dolibóg/Prajs (Kędzierzyn Koźle) 21:12;21;13 oraz naszą parę kombinowaną Kosztyło (Straszęcin)/Suszyński(Nowa Dęba) 21:11,21;12 wygrywając grupę. W meczu ćwierćfinałowym przeciwnikami byli Zaniewski/Zwierzchowski (Warszawa). Jednak nasi chłopcy nie dali żadnych szans parze ze stolicy wygrywając w dwóch setach 21:15;21:13 awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z faworytami zawodów tj., deblem Gałązka/Matusz (Głubczyce). Niestety nasza para uległa po dwóch setach 21:13;21:15 zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju, zdobywając brązowy medal.  W grze mieszanej Młodzików wystąpiły nasze dwie pary kombinowane tj., Michałek/Mycek (Nowa Dęba) oraz Kosztyło/Michalczuk(Nowa Dęba). Lepiej spisali się ci pierwsi. Mikst Michałek/Mycek po zdecydowanym wygraniu swojej grupy eliminacyjnej awansował do ćwierćfinału gdzie spotkał się z para Jaroszczuk/Owsiejew z Suwałk. Niestety po bardzo nierównym trzysetowym pojedynku nasza para uległa 21:13;14:21;14:21 zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Mikst Kosztyło/ Michalczuk rywalizację zakończył na pojedynkach grupowych  z jednym zwycięstwem i jedną porażką. 

Licznik odwiedzin