XII Międzynarodowy Festiwal Warszawski - dwa medale dla „Orbitka”

W dniach 27-29.11.2015 r. w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Warszawski w badmintonie. Turniej ten był drugim wysoko punktowanym turniejem z cyklu  „Grand Prix Polski ” Juniorów  (U-19) i Młodzików (U-15)  w tym sezonie. W zawodach wystąpiło  149 zawodników , m.in. z : Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Litwy. Nasz klub reprezentowali Magdalena Machnik, Patryk Michałek oraz Michał Kosztyło. Magda oraz Patryk z Warszawy wrócili z dwoma medalami. W kategorii Juniorów (U-19) nasza jedyna zawodniczka – Magdalena Machnik zagrała w grze podwójnej

oraz w grze mieszanej. W obu grach wypadła bardzo dobrze. W grze podwójnej kobiet w parze z Kornelią Marczak z Pszczyny wygrywając kolejno z : Goldwasser (Sobótka)/Gościło (Sulęcin) 21:9;21:12 , Mróz/Volkova (Pabianice) 17:21;21:11;21:18 oraz Bielińska/Iskra (Bieruń)  dotarły do finału gdzie spotkały się z kadrowiczkami, parą Świerczyńska (Baranowo)/Glijer ( Suchedniów). Niestety tym razem lepsze okazały się rywalki wygrywając w dwóch setach. Parze Machnik/Marczak ostatecznie przypadło drugie miejsce i srebrne medale. W grze mieszanej Magdalena Machnik wystąpiła w parze z Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby. W pierwszym pojedynku przeciwnikami naszej pary był mikst Markowicz (Ropica Polska)/Bielińska (Bieruń). Po bardzo dobrym i zaciętym meczu nasza para wygrała w dwóch setach 21:15;23:21. W drugim pojedynku wyszli naprzeciw miksta z kadry narodowej  - Śmiłowski (Białystok)/Świrczyńska (Baranowo). Niestety, choć nasi walczyli bardzo ambitnie, to tym razem lepsi okazali się rywale wygrywając w dwóch setach 21:9;21:11. Mikst Machnik/Kopeć zajął drugie miejsce w grupie i awansował do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” przeciwnikami naszej pary byli, również kadrowicze – Kikosicki (Łódź)/Glijer (Suczedniów). W tym meczu nasza para pokazała charakter i wielkie umiejętności. Po dwóch zaciętych setach 30:28; 21:19  z kortu zeszli jako zwycięzcy, awansując do półfinału. W pojedynku o finał stanęli naprzeciw parze Danielak/Władzińska (Piotrków Trybunalski). Niestety w tym dniu lepsi okazali się rywale wygrywając w dwóch setach 21:16;21:16. Naszemu  mikstowi pozostał mecz o brąz, w którym  zmierzyli się z parą Szolc (Zalesie Górne)/Marczak (Pszczyna). I tym razem rywale okazali się lepsi wygrywając nieznacznie w dwóch setach 26:24; 21:16. Ostatecznie nasza para  kombinowana zajęła wysokie IV miejsce w bardzo mocno obsadzonym i punktowanym turnieju. W kategorii Młodzików (U-15) wystąpiło dwóch badmintonistów ze Straszęcina – Patryk Michałek oraz o rok młodszy Michał Kosztyło. W grze podwójnej chłopców Patryk Michałek w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla  w meczach grupowych wygrali z deblem - Kociński (Warszawa)/Szczypior (Pszczyna) 21:6;21:7 oraz przegrali z Bibik (Łódź)/Cybulski (Miastko) 13:21;17:21 zajmując drugie miejsce w grupie i awansując do 1/8 . W pojedynku o ćwierćfinał spotkali się z parą z Białorusi Ignatjuk/Marchuk wygrywając pewnie w dwóch setach21:9;21:8. W ćwierćfinale przeciwnikami naszej pary byli Bogacz/Piórkowski (Ślęza). I tym razem Patryk wraz ze swoim kolegą z Przemyśla okazali się lepsi wygrywając w dwóch setach 21:18,21:10, awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z parą Stokfisz /Trecki (Bieruń). Tym razem nasza para nie sprostała zadaniu i przegrała w dwóch setach 13:21;17:21. W meczu o brązowy medal para Michałek/Kordek stanęli naprzeciw parze z którą spotkali się w grupie, Bibik(Łódź)/Cybulski(Miastko). Jednak rewanż okazał się skuteczny i nasi chłopcy zwyciężyli po morderczym pojedynku w trzech setach 22:24;21:18;21:19 zdobywając III miejsce i brązowe medale. Michał Kosztyło w parze z Jakubem Suszyński z Nowej Dęby po zajęciu drugiego miejsca w grupie awansowali do „16”, gdzie ulegli parze Bogacz/Piórkowski zajmując ostatecznie miejsca 9-16. W grze mieszanej Młodzików (U-15) Patryk Michałek wystąpił w parze z Beata Mycek z Nowej Dęby, natomiast Michał Kosztyło w parze z Aleksandrą Michalczuk z Nowej Dęby. Mikst Michałek/Mycek w pierwszym meczu grupowych spotkali się z parą Berzanskis (Litwa)/Jankowska (Kędzierzyn - Koźle) i wygrał w dwóch setach 21:11;21:13. W kolejnym meczu grupowych nasza para pokonała mikst Hołub/Miszkiel (Suwałki) 24:22;21:14 zajmując pierwsze miejsce w grupie, awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z parą Bibik (Łódź)/Franczuk (Gdańsk), gdzie po trzysetowym pojedynku nasza para okazała się lepsza wygrywając 21:16; 18:21:21:18. W meczu o finał przeciwnikami pary Michałek/Mycek był mikst Gałązka (Głubczyce)/Khomich(Białoruś). W tym meczu nasi zawodnicy okazali się słabsi przegrywając w dwóch setach 15:21;16:21. Na pocieszenie pozostał mecz o brązowy medal gdzie nasza para zmierzyła się z parą Cybulski (Miastko)/Bujak (Bytów). Niestety i tym razem przeciwnicy okazali się lepsi wygrywając w dwóch setach 21:5;24:22. Ostatecznie Patryk Michałek wraz ze swoją partnerką mikstową Beatą Mycek z Nowej Dęby zajęli bardzo wysokie IV miejsc tuż za podium. Para Kosztyło/ Michalczuk po zajęciu drugiego miejsca w grupie i przegraniu meczu w kolejnej fazie ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 14-16.

Licznik odwiedzin