Medal Aśki i Konrada na Grand Prix w Suwałkach

W dniach 8-10.01.2016 r. w Suwałkach odbył się trzeci z czterech zaplanowanych na ten sezon wysoko punktowany turniej  z cyklu „Grand Prix” Juniorów Młodszych (U-17) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 132 zawodników z Polski, Litwy i Białorusi. W dalekich Suwałkach nie zabrakło również naszych zawodników .Nasz klub reprezentowali: Jakub Kufel, Magdalena Golenia, Kamil Michałek, Konrad Krystek oraz Joanna Szerszeń. Najlepiej spisali się ci ostatni, którzy z turnieju wrócili z srebrnymi medalami.

W kategorii Młodzik Młodszy (U-13) w grze mieszanej mikst Konrad Krystek/Joanna Szerszeń po wygraniu kolejno z parą Tyburczy/Bielak (Białystok) w dwóch setach - 21:;21:8 oraz parą Remelski/Kontrolewicz (Suwałki) również w dwóch setach – 21:6;21:13 awansował do półfinału. W meczu o finał spotkali się z mikstem Mikołajczyk/Gęsicka (Warszawa). I tym razem lepszą okazała się nasza para wygrywając w dwóch setach – 21:11;21:12 awansując do finału. W meczu o złoty medal przeciwnikami byli Niczyporuk/Kwiatkowska (Warszawa/Lubliniec). Niestety po zaciętym pojedynku nasi zawodnicy ulegli w dwóch setach – 17:21;17:21 zajmując ostatecznie II miejsce i zdobywając srebrne medale.  W grze pojedynczej dziewcząt Joanna Szerszeń wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do fazy pucharowej , niestety w meczu o ćwierćfinał przegrała w dwóch setach  z późniejszą zwyciężczynią całego turnieju – Ulianą Volskayą z Białorusi zajmując ostatecznie miejsca 9-16. W grze pojedynczej chłopców Konrad Krystek w fazie grupowej pierwszy pojedynek wygrał w dwóch setach z Podkowińskim z Białegostoku, aby w drugim meczu przegrać po zaciętych dwóch setach  z późniejszym brązowym medalistą Jakubem Melaniukiem z Warszawy, zajmując ostatecznie miejsce 12-24. W kategorii Junior Młodszy (U-17) w grze podwójnej chłopców deble: Kufel/Lejko z Nowej Dęby oraz Michałek/Gajda z Jeleniej Góry swój udział zakończyli na miejscach 6-10 zajmując drugie miejsca w grupach z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki. Również z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki w grupie skończył debel dziewcząt – Golenia/Róg z Nowej  Dęby. Ostatecznie plasując się na miejscu 5-8. W grze mieszanej miksty: Kufel/Golenia oraz Michałek/Dorawa z Miastka zajęły miejsca 8-14, kończąc również na fazie grupowej z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki. Podsumowując występ naszych badmintonistów należy zaznaczyć, iż wszyscy nasi zawodnicy w tak ważnym i wysoko punktowanym turnieju zdobyli punkty i nikt nie wrócił do Straszęcina z „zerowym kontem”.

Licznik odwiedzin