7 medali Orbitka

W dniu 02.04.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych  w Żyrakowie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików (U-15) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach uczestniczyło 103 zawodników z 21 klubów z Polski, z takich województw jak: opolskie, śląskie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie oraz podkarpackie. Oczywiście na starcie nie zabrakło badmintonistów ze Straszęcina (gospodarzy turnieju). Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” Straszęcin reprezentowało 14 zawodników. Medale dla „Orbitka” zdobyło 7 zawodników,

Konrad Krystek, Michał Kosztyło, Patryk Michałek, Joanna Szerszeń, Emilia Skrzek, Filip Czerwiec oraz Arkadiusz Dydyński. Najlepiej ze wszystkich badmintonistów spisał się Konrad Krystek, który zdobył 3 medale, tj. dwa złote i jeden srebrny. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej chłopców najlepiej spisał się Konrad Krystek, który w meczach grupowych w dwóch setach pokonał kolejno Sz. Kondela z Mielca oraz Mikołaja Sieńczaka z Łęcznej awansując do fazy pucharowej. W ćwierćfinale również w dwóch setach wygrał z M.Szczypka z Mazańcowic. W meczu o finał spotkał się z turniejową „1”- S.Jaszkiewiczem z Kędzierzyna-Koźle, ale i tym razem pokazał swoja wyższość wygrywając w dóch setach (21:14;21:16). W finale spotkał się z D. Kwinta z Krakowa. Jednak ten dzień należał do zawodnika „Orbitka”. Konrad wygrał zdecydowanie w dwóch setach (21:14;21:15) zdobywając złoty medal, jednocześnie stając na najwyższym stopniu podium. Miejsca pozostałych zawodników ze Straszęcina to: Arkadiusz Dydyński i Filip Czerwiec (12-22) oraz Patryk Ziobro (23-33).           

W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej dziewcząt najlepiej spisała się Joanna  Szerszeń, która wygrała swoje pojedynki w grupie, pokonując kolejno – E. Szczęch ze Szczucina oraz W. Kapałę z Niepołomic awansując do fazy pucharowej. Asia w meczu o ćwierćfinał spotkała się z M. Gałdą z Mielca. I tym razem Nasza zawodniczka okazała swoją wyższość wygrywając w dwóch setach (21:13;21:8). W meczu o półfinał Joanna Szerszeń spotkała się z jedną z faworytek turnieju J. Pławecka z Pszczyny. Jednak straszęcinianka nie dała za wygraną i pokonała przeciwniczka w trzech setach (17:21;21:18;21:15) awansując do półfinału. W meczu o finał przeciwniczka naszej badmintonistki była J. Pajek z Suchedniowa. Niestety tym razem Szerszeń okazała się słabsza przegrywając w dwóch setach, zajmując ostatecznie III miejsce i stając na najniższym stopniu podium. Miejsca pozostałych zawodniczek ze Straszęcina to: Emilia Skrzek i Daria Langner (10-18) oraz  Eliza Piękoś,Klaudia Zator i Oliwia Tęcza (19-27).  

W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze mieszanej wystąpiły trzy pary ze Straszęcina: Krystek/Szerszeń, Dydyński/Skrzek oraz Ziobro/Tęcza.  Zarówno para Krystek/Szerszeń jak również para Dydyński/Skrzek wygrały swoje grupy eliminacyjne awansując do półfinałów. W meczu o finał Konrad Krystek i Joanna Szerszeń  wygrali zdecydowanie w dwóch setach (21:8;21:9) awansując do finału. Mikst Arkadiusz Dydyński i Emilia Skrzek   niestety w półfinale nie sprostali parze Brudek/Pławecka z Pszczyny przegrywając w dwóch setach i zajmując ostatecznie III miejsce na podium. W meczu finałowym Konrad z Joanną spotkali się w ww.  mikstem z Pszczyny tj. Brudek/Pławecka. Niestety nie zdołali nasi zawodnicy pokonać rywali przegrywając w dwóch setach (10:21;15:21), zajmując ostatecznie II miejsce i srebrny medal.

W kategorii Młodzików Młodszych  (U-13) w grze podwójnej chłopców debel Konrad Krystek/Filip Czerwiec po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej z parami: Kiełbasa/Sobczak z Mielca oraz Bodzak/Sieńczak z Łęcznej awansowali do półfinału. W meczu o finał pokonali w dwóch setach parę Kapinos/Szewc z Mielca. W meczu finałowym również nie dali szans parze Kwinta/Wróbel z Krakowa wygrywając w dwóch setach (21:16;21:18) zdobywając I miejsce i złote medale. Drugi debel ze Straszęcina Dydyński/Ziobro zajął miejsce IV-VI.

W kategorii Młodzików Młodszych  (U-13) w grze podwójnej dziewcząt tuz poza podium na miejscu IV-VI  uplasował się debel ze Straszęcina Emilia Skrzek/Klaudia Zator.

W kategorii Młodzików (U-15) w grze podwójnej chłopców debel Patryk Michałek/Patryk Kordek (Przemyśl) nie mieli sobie równych wygrywając kolejno mecze w dwóch setach z deblami:  Kasprzak/Smolak z Zamościa, Szczypior/Trębicki z Pszczyny oraz Guńka/Nawrocki z Niepołomic. Ostatecznie Patryk Michałek w parze z P. Kordkiem z Przemyśla  zajęli I miejsce, tym samym zdobywając złote medale. Para Michał Kosztyło  Straszęcin)/Jakub Suszyński (Nowa Dęba) zajęła ostatecznie miejsca IV-VI.

W kategorii Młodzików (U-15) w grze mieszanej Michał Kosztyło w parze z Aleksandrą Michalczuk po wygraniu kolejno pojedynków grupowych z mikstami : Wiercigroch/Paluch (Mazańcowice), Franczak/Tomaszewska (Morawica) oraz Trebicki (Pszczyna)/Marchut (Ropczyce) awansowali do finału. W meczu o złoto niestety nie sprostali parze Nawrocki (Niepołomice)/Gruszczyńska (Kraków) przegrywając w dwóch setach (7:21;18:21), zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal. Kolejna para ze Straszęcina Michałek/Szela zajęła miejsca IV-VI.

W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej Patryk Michałek zajął miejsca V-VI, natomiast Michał Kosztyło miejsca VII-XII.                                                                                           

Podsumowując Ogólnopolski Turniej w Żyrakowie należy zaznaczyć, że z 14 zawodników „Orbitka” aż 7 stanęło na podium, zdobywając 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Licznik odwiedzin