Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku

W dniach 15-17.04.2016 r. w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów (U-19) i Młodzieżowców (U-21) w badmintonie. Na starcie stanęło 128 zawodników z całej Polski wyłonionych drogą wcześniejszych eliminacji. W kategorii juniorów wystąpiły dwie reprezentantki naszego klubu: Magdalena Machnik i Agnieszka Szymaszek -badmintonistki Uczniowskiego. Zarówno Magda jak i Agnieszka do domu wróciły z medalami. W grze podwójnej kobiet (U-19) Magdalena Machnik w parze z Kornelią Marczak z Pszczyny do mistrzostw przystąpiły jako jedne z faworytek do medalu i nie zawiodły.

Debel ten awansował do finału, gdzie w meczu o złoty medal zmierzył się z parą Z.Glijer (Suchedniów)/M.Świerczyńska (Przeźmierowo) – członkiniami kadry narodowej. Choć w tym pojedynku faworytkami były przeciwniczki to nasze dziewczyny podjęły niesamowitą walkę. Jednak ostatecznie po bardzo zaciętym trzysetowym meczu (21:19,13:21;13:21) para Machnik/Marczak przegrała zdobywając srebrny medal i stając na drugim stopniu podium. Dużą niespodziankę sprawiła druga badmintonistka „Orbitka” – Agnieszka Szymaszek, która również w grze podwójnej kobiet (U-19) w parze z Urszulą Karwowską z Warszawy  dotarła aż do półfinału, gdzie spotkały się w ww. deblem Machnik/Marczak. W tym bratobójczym pojedynku para Szymaszek/Karwowska postawiła wysoko poprzeczkę wyżej notowanym rywalkom, przegrywając jednak po trzech setach (21:15;22:24;14:21) i zdobywając ostatecznie brązowy medal. Tym sposobem zobaczyliśmy dwie zawodniczki ze Straszęcina stojące obok siebie na podium Mistrzostw Polski Juniorów w badmintonie. Zarówno Magdalena Machnik, jak i Agnieszka Szymaszek wystąpiły jeszcze w grze mieszanej (U-19). Magda zagrała w parze z Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby, natomiast Agnieszka w parze z Dawidem Mazurem z Głubczyc. Oba nasze kombinowane miksty odpadły w ćwierćfinałach zajmując ostatecznie bardzo wysokie miejsca 5-8.

Była to pierwsza impreza mistrzowska  w tym kończącym się sezonie i pierwsze medale zdobyte przez zawodników UKS „Orbitek” Straszęcin. Miejmy nadzieję, że Mistrzostwa Polski w kolejnych kategoriach wiekowych też zakończą się podobnymi sukcesami w postaci krążków.

Licznik odwiedzin