Dwa medale Patryka w Suwałkach

W dniach 13-15.05.2016 r. w Suwałkach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików (U-15) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 118 najlepszych zawodników w Polsce w ww. kategorii wiekowej wyłonionych drogą eliminacji. Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” Straszęcin reprezentowało dwóch badmintonistów, tj.: Patryk Michałek oraz Michał Kosztyło. Pierwszy z nich do domu wrócił z dwoma brązowymi medalami wywalczonymi w grach podwójnych. W grze podwójnej chłopców Patryk Michałek wystąpił w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla, natomiast Michał Kosztyło z Jakubem Suszyńskim z Nowej Dęby. Debel Michałek/Kordek w pierwszej rundzie z racji rozstawienia miał wolny los.

W meczu o „ósemkę” chłopcy spotkali się z parą Korga/Piotrowski z Zamościa wygrywając w dwóch setach (21:15;21:15). W ćwierćfinale rywalami była para Zaniewski/Zwierzchowski z Warszawy. I tym razem nasi okazali się lepsi wygrywając w dwóch setach (21:20;21:18). W meczy o finał przeciwnikami okazali się główni faworyci do złota, debel Gałązka/Matusz z Głubczyc. Niestety Nasza para uległa w dwóch setach (10:21;10:21) zajmując ostatecznie III miejsce i jednocześnie zdobywając  brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w grze podwójnej chłopców. Druga nasza para tj. Kosztyło/Suszyński po wygraniu pierwszej rundy z deblem Majdecki/Panasiewicz z Jeleniej Góry w meczu o ćwierćfinał spotkali się z późniejszymi złotymi medalistami, deblem Gałązka /Matusz z Głubczyc ulegając w dwóch setach i zajmując ostatecznie miejsce 9-16. W grze mieszanej Patryk Michałek wystąpił w parze z Beatą Mycek z Nowej Dęby, natomiast Michał Kosztyło w parze z Aleksandrą Michalczuk również z Nowej Dęby. Mikst Michałek /Mycek z racji rozstawienia w pierwszej rundzie miał wolny los. Natomiast w drugiej rundzie nasz mikst  spotkał się z parą Wiercigroch/Paluch z Mazańcowic wygrywając zdecydowanie w dwóch setach (21:13;21:11). W ćwierćfinale przeciwnikami naszych była para Kopacz/Żwan z Warszawy. I tym razem Patryk z Beatą stanęli na wysokości zadania wygrywając w dwóch setach (21:12;21:16) awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z mikstem Cimosz (Jelenia Góra)/Szubert(Ślęza-Wrocław). Niestety tym razem lepsi okazali się przeciwnicy wygrywając w dwóch setach (21:17;21:12). Tym samym para Michałek/Mycek mistrzostwa ukończyła na III miejscu, jednocześnie zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w grze mieszanej. Drugi nasz mikst tj. Kosztyło/Michalczuk mistrzostwa ukończył na drugiej rundzie zajmując ostatecznie miejsce 9-16.

Należy dodać, że była to druga impreza mistrzowska (po MP Juniorów) i zawodnicy „Orbitka” po raz drugi do Straszęcina wracają z medalami. Przypomnijmy, że z Mistrzostw Polski Juniorów przywieźli srebro i brąz, a teraz dowożą jeszcze dwa brązowe medale. Oby tak dalej w pozostałych kategoriach.

Trenerami ww. zawodników są Piotr Skrzek i Andrzej Rachwał.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Licznik odwiedzin