Brązowy medal Kuby na OOMŁ w Sobótce

W dniach 10-12.06.2016 r. w Ornecie k/Olsztyna odbyły się Mistrzostwa polski Juniorów Młodszych (U-17) w badmintonie (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Była to ostatnia impreza mistrzowska w sezonie badmintonowym 2015/2016. W zawodach uczestniczyło 112 najlepszych badmintonistów w kraju wyłonionych drogą eliminacji międzywojewódzkich. Oczywiście nie zabrakło również reprezentantów naszego powiatu, tradycyjnie zawodników UKS „Orbitek” Straszęcin. Klub z gminy Żyraków reprezentowali: Jakub Kufel, Kamil Michałek i Magdalena Golenia.

Najlepiej spisał się Kuba, który do domu wrócił z brązowym medalem. W grze podwójnej chłopców Jakub Kufel wystąpił w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby a  Kamil Michałek w parze z Piotrem Gajdą z Jeleniej Góry. Oba deble wygrały swoje mecze zarówno w pierwszej jak i w drugiej rundzie co dało „Orbitkowi”dwie pary w ćwierćfinałach. Para Kufel/Lejko w meczu o półfinał spotkała się z faworytami mistrzostw (nr 1 na liście PZBad) parą Matysiak/Ebert z Zalesia Górnego k/Warszawy, natomiast para Michałek/Gajda z deblem Gomoła/Gomoła z Płocka. Jednak ze zwycięstwa cieszył się tylko pierwszy nasz debel tj. Kufel/Lejko, choć nie byli faworytami pojedynku wygrali w trzech setach (13:21, 21:14;21:10) awansując do najlepszej czwórki mistrzostw. Niestety drugi debel przegrał swój pojedynek w dwóch setach i zajął ostatecznie miejsce punktowane V-VIII. Przeciwnikami Kuby i Rafała w meczu o finał była para Wróbel(Kępno)/Jaśkowiak(Baranowo). Niestety w tym meczu nasi chłopcy musieli uznać wyższość przeciwników ulegając w dwóch setach (11:21;14:21), zajmując ostatecznie niespodziewanie III miejsce na podium, jednocześnie zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w grze podwójnej chłopców w badmintonie. W grze podwójnej dziewcząt Magdalena Golenia w parze z Natalią Róg z Nowej Dęby również wygrały swoje mecze w dwóch pierwszych rundach, aby dotrzeć do ćwierćfinału. W pojedynku o pierwszą czwórkę przeciwniczkami naszego debla okazały się badmintonistki z Bierunia Kulska/Parysz. Niestety tym razem rywalki były lepsze wygrywając w dwóch setach (21:11;21:13). Nasze dziewczęta ostatecznie mistrzostwa ukończyły  również na miejscu punktowanym V-VIII. W grze pojedynczej chłopców Kuba Kufel po wygraniu pierwszej rundy w drugiej musiał uznać wyższość Michała Sobolewskiego z Suwałk przegrywając w dwóch setach (7:21;17:21) zajmując ostatecznie miejsce IX/XVI. Podsumowując. Zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin w kończącym się sezonie 2015/2016 zdobyli pięć medali Mistrzostw Polski w kategoriach: Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorach oraz wiele miejsc punktowanych, co stawia nasz klub w czołówce klubów badmintonowych w Polsce, z czego niezmiernie zadowoleni są trenerzy. 

Licznik odwiedzin