Agnieszka bezkonkurencyjna

Dnia 04.10.2008 w hali sportowej Zespołu Szkół w Widełce odbył się Wojewódzki Turniej Dzieci w badmintonie.

W zawodach uczestniczyło 12 zawodniczek oraz 23 zawodników z następujących klubów: UKS 3 Tarnobrzeg, UKS "Wilga" Widełka, UKS "Volant" Mielec, UKS Czaszyn oraz najmłodsi zawodnicy z naszego klubu. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Szymaszek wygrywając wszystkie swoje pojedynki nie tracąc seta. W finale pokonała liderkę rankingu Karinę Bojarską z Tarnobrzega w setach 21-8,21-9. Należy dodać, że obie zawodniczki spotkały się również w finale miesiąc temu w Mielcu wówczas Agnieszka przegrała w dwóch setach. Również nasza druga zawodniczka Marlena Marć spisała się bardzo dobrze plasując się na IV miejscu pozostawiając w tyle bardziej doświadczone zawodniczki. Na uwagę zasługuje fakt, że dla Marleny był to pierwszy turniej który jednocześnie ukazał jej predyspozycje do uprawiania tej trudnej dyscypliny. W kategorii chłopców wystartowało czterech naszych zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Michałek zajmując 5 miejsce, po dramatycznej walce przegrał pojedynek ćwierćfinałowy o wejście do pierwszej czwórki z rok starszym Markiem Regułą z Mielca w setach 21-18,16-21,19-21. Dla Kamila był to pierwszy turniej.
Kolejne miejsca naszych młodych zawodników to: 8-Kacper Burdzy, 9-16 Bartłomiej Gliwa, 16-23 Bartłomiej Biernat. Jednak miejsca te nie odzwierciedlają do końca dramaturgii i zaciętości pojedynków z udziałem naszych ambitnych adeptów badmintona. Natomiast 27.09.2008 w Żyrakowie rozegrany został Wojewódzki Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików. Nasi zawodnicy zajęli następujące w miejsca:
Turniej Młodzików: 3 miejsce Anita Mielniczek i Rafał Gurga w grze pojedynczej 1 miejsce w grze podwójnej dziewcząt Anita Mielniczek / Gabrysia Ślisz a w grze podwójnej chłopców 3 miejsce Maciej Jajkiewicz / Konrad Kuncelman, Kamil Kuszowski z Igorem Iwańskim - UKSB Volant Mielec
W turnieju juniorów w grze pojedynczej dziewcząt 3 miejsce zajęły Marcelina Dziadowiec i Anita Mielniczek a w grze podwójnej dziewcząt 3 miejsce zajęły Anita Mielniczek / Gabrysia Ślisz.