Agnieszka Szymaszek ponownie najlepsza

W dniu 6 grudnia 2008 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Widełce odbył się Wojewódzki Turniej Dzieci. W imprezie sportowej udział wzięły ekipy z następujących klubów: UKS Czaszyn, UKS Wilga Widełka, UKS Volant Mielec, UKS Tarnobrzeg oraz UKS Orbitek Straszęcin. Nasz klub reprezentowali następujący zawodnicy: Agnieszka Szymaszek, Kacper Burzdy, Kamil Michałek, Bartłomiej Biernat oraz Bartłomiej Gliwa. Zdecydowanie najlepiej spisała się Agniesia Szymaszek która będąc rozstawioną z numerem 1 wygrała wszystkie pojedynki eliminacyjne docierając do finału, gdzie w trzysetowym meczu pokonała Iwonę Kulig z Czaszyna. Dla naszej utalentowanej młodej badmintonistki był to drugi triumf w trzecim starcie. W kategorii chłopców najlepiej spisał się Kacper Burdzy zajmując V miejsce. Pozostali nasi adepci spisali się na miarę swoich możliwości, choć niekiedy zabrakło troszeczkę szczęścia. Tydzień wcześniej w Wojewódzkim Turnieju Młodzików w Czaszynie nasi zawodnicy w składzie: Gabriela Ślisz, Anita Mielniczek, Rafał Gurga oraz Konrad Kuncelman walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji wojewódzkiej. Anita Mielniczek oraz Rafał Gurga zajęli w grach pojedynczych III miejsca, natomiast w grach podwójnych Gabrysia Slisz/Anita Mielniczek uplasowały się na II miejscu, Rafał Gurga/Konrad Kuncelman stanęli na najniższym stopniu podium zajmując III miejsce. Podsumowując oba turnieje zarówno Dzieci jak i Młodzików należy uznać ich występy za całkiem udane biorąc pod uwagę fakt, że do zawodów przystąpili praktycznie z marszu po tygodniu treningów i dwumiesięcznej przerwie związanej z remontem hali.