Eliminacje do OOM oraz IMPM

W miniony weekend w naszej hali odbyły się eliminacje makroregionalne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie oraz eliminacje wojewódzkie do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików. W turnieju juniorów młodszych na starcie stanęli badmintoniści z Podkarpacia i Małopolski, którzy nie uzyskali awansu z listy klasyfikacyjnej. Zajęcie w turnieju pierwszych dwóch miejsc uprawniało do udziału w olimpiadzie. Po rywalizacji z zawodnikami i zawodniczkami z Małopolski i Podkarpacia awans z naszego klubu do finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Suchedniowie uzyskali: w grze podwójnej dziewcząt Katarzyna Gruszka / Kinga Mierzwa oraz w grze mieszanej Konrad Zaucha / Katarzyna Gruszka. Bez udziału w eliminacjach na podstawie wysokich miejsc na liście klasyfikacyjnej awans do finałów zapewnili sobie: w grze podwójnej dziewcząt Justyna Zaucha / Kinga Haracz - LKS Technik Głubczyce, w grze podwójnej chłopców Michał Zaucha / Wojciech Buczyński, w grze mieszanej Michał Zaucha / Justyna Zaucha oraz Buczyński Wojciech / Anna Moskal - UKS Sokół Ropczyce. Natomiast w eliminacjach młodzików rywalizowali zawodnicy i zawodniczki jedynie z naszego województwa. Z turnieju eliminacyjnego awans z naszego klubu uzyskali: Anita Mielniczek i Rafał Gurga. Młodzików czeka daleki wyjazd do Miastka koło Słupska.