Udany początek nowego sezonu

Dnia 05.09.2009 w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie nasi badmintoniści bardzo dobrze zainaugurowali nowy sezon biorąc udział w Krajowym Turnieju Młodzików i Juniorów zajmując czołowe lokaty. Wśród juniorów najlepiej spisały się Karolina Buczyńska i Justyna Zaucha wygrywając wszystkie pojedynki, a tym samym zajmując I miejsce w grze podwójnej dziewcząt. Również Wojciech Buczyński był bliski zwycięstwa w grze pojedynczej chłopców, jednak w finale nieznacznie uległ Dominikowi Sado z Ropczyc w trzech setach zajmując ostatecznie II miejsce. Na drugim stopniu podium stanęli także Wojciech Buczyński / Michał Zaucha w grze podwójnej chłopców oraz Michał Zaucha / Justyna Zaucha w grze mieszanej. Wśród młodziczek jedyna nasza reprezentantka w tym turnieju Magdalena Machnik zajęła III miejsce co dobrze prognozuje na dalszą część sezonu.
W dniach 12-13.09.2009 w hali sportowej w Głubczycach odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Seniorów. W zawodach oprócz zawodników "Orbitka" udział wzięła ścisła czołówka z kraju, a także badmintoniści z Czech.
Po raz kolejny wysoką dyspozycję potwierdził Wojciech Buczyński, który wraz z Kingą Haracz(Technik Głubczyce) w kategorii Junior Młodszy zwyciężyli w grze mieszanej. Także w tej samej kategorii mikst o rok młodszy Konrad Zaucha / Katarzyna Gruszka zajął bardzo wysokie III miejsce co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość w walce o medale.