Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie

(24.06.2009 r.) Na zakończenie sezonu sportowego 2008/2009 nasi zawodnicy udanie wystartowali w Mistrzostwach Podkarpacia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jako pierwsi w hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Nowej Dębie o mistrzostwo Województwa Podkarpackiego walczyli Juniorzy i Młodzieżowcy. Nasi juniorzy uzyskali następujące wyniki:
I miejsce - Paweł Zaucha / Karolina Buczyńska
W kategorii Młodzieżowców w grze pojedynczej chłopców II miejsce zajął Rafał Skrzek.
Również w nowej Dębie rywalizowali Młodzicy i Seniorzy. Zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy Orbitka nie zawiedli.

II miejsce - Mateusz Ciurkot / Karolina Buczyńska

Natomiast w Widełce koło Rzeszowa rywalizowali najmłodsi adepci badmintona w województwie. Oczywiście nie zabrakło tam naszych zawodników.
Najlepiej spisała się bezapelacyjnie najlepsza w tym sezonie w kategorii dziewczat Agnieszka Szymaszek wygrywając zasłużenie kolejny turniej, a tym samym zdobywając mistrzostwo Podkarpacia.Na czwartej pozycji uplasowała się Marlena Marć. Także nieźle spisały się Agnieszka Śledziewska i Katarzyna Buczyńska zajmując miejsca VI-IX.  W kategorii chłopców nasi trzecioklasiści tj.: Kamil Michałek i Bartłomiej Gliwa uplasowali się na miejscach IX-XII.
Podsumowując wszystkie rozegrane turnieje o Mistrzostwo Podkarpacia, występy naszych zawodników należy uznać za udane, gdyż tradycyjnie pomimo rosnącej konkurencji w województwie nasi badmintoniści zdobywali medale we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych.