Kolejne medale Orbitka

(10.05.2009 r.)Nasi juniorzy młodsi zdobyli dwa brązowe i jeden złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie, która odbyła się w Suchedniowie.

Najlepszy wynik uzyskała Justyna Zaucha zdobywając w grze podwójnej dziewcząt wspólnie ze swoją partnerką Kingą Haracz z Technika Głubczyce złoty medal. W finale złota para pokonała parę z UKS 15 Kędzierzyn Koźle Daniela Kobeluch / Marta Jewtuch. W grze podwójnej chłopców brązowy medal zdobyła para Buczyński Wojciech / Michał Zaucha, którzy o wejście do finału przegrali z późniejszymi srebrnymi medalistami mistrzostw Łukasz Jasiński (Lednik Miastko) / Paweł Przyjemski (MKS Orlicz Suchedniów). Wojciech Buczyński zdobył swój drugi brązowy medal w grze mieszanej wspólnie z zawodniczką UKS Sokół Ropczyce Anną Moskal. O wejście do finału ulegli oni złotym medalistom olimpiady Pawłowi Przyjemskiemu i Annie Belickiej (MKS Orlicz Suchedniów). Dziewiąte miejsce w grze mieszanej zajęła młoda para Orbitka Zaucha Konrad / Katarzyna Gruszka. Są oni uczniami pierwszej klasy gimnazjum i przed nimi dwa lata startów w tej kategorii wiekowej. Po raz pierwszy w historii Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Województwo Podkarpackie dzięki wynikom UKS Sokół Ropczyce, UKS Orbitek Straszęcin i UKS Trójka Tarnobrzeg zajęło wysokie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobre miejsca zajęli również młodzicy na Mistrzostwach Polski w Miastku. Rafał Gurga uplasował się na dziewiątym miejscu a Anita Mielniczek na trzynastym. Przed naszymi zawodnikami pozostały Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia w poszczególnych kategoriach wiekowych.