Owocny Weekend

W dniu 05.12.2009 w hali sportowej w Ropczycach odbył się Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików w badmintonie. W zawodach udział wzięli zawodnicy głównie z Południowej Polski, jak również z Centrum (Dwójka Wesoła). Jak zwykle w tej doborowej stawce nie zabrakło naszych zawodników, zarówno tych starszych jak i młodszych. Wśród juniorów najlepiej spisały się nasze dziewczyny. W grze podwójnej Karolina Buczyńska wraz z Justyną Zauchą nie pozostawiły złudzeń i bezapelacyjnie wygrały swoją kategorię zostawiając swoje konkurentki daleko w tyle. Justyna Zaucha również w drugiej swojej grze wraz z Michałem Zauchą zdobyła miejsce na podium tego turnieju. Tym razem nasz mikst nie sprostał po zaciętej, a czasami bardzo emocjonującej grze parze z Krakowa ulegając nieznacznie w trzech setach. Natomiast wśród młodzików bardzo dobrze spisał się nasz debel dziewcząt Agnieszka Szymaszek i Magdalena Machnik zajmując ostatecznie II lokatę. Był to największy sukces tej nowo stworzonej pary. W grze pojedynczej dziewcząt Magdalena Machnik zajęła III miejsce, a Agnieszka Szymaszek V miejsce. Zarówno wyniki w grze podwójnej jak i w pojedynczej pokazują progres naszych młodych zawodniczek co dobrze prognozuje przed następnymi startami. W dniu 06.12.2009r. w hali sportowej przy Zespole Szkół publicznych w Widełce koło Rzeszowa odbył się drugi w tym roku szkolnym turniej dzieci w badmintonie. Na starcie stanęło 12 chłopców oraz 17 dziewczynek z całego województwa podkarpackiego. Nasi najmłodsi adepci badmintona swoją obecność zaznaczyli w sposób bardzo znaczny. W kategorii chłopców w pierwszej piątce uplasowało się aż czterech zawodników Orbitka. Najwyżej został sklasyfikowany Kamil Michałek, który po zaciętym finale został zwycięzcą całego turnieju. Na III miejscu podium stanął jego rówieśnik Bartłomiej Gliwa. Na IV i V miejscu zawody ukończyli kolejno Wiktor Wójcik oraz brat młodszy brat Kamila - Patryk Michałek. W kategorii dziewcząt jedyna nasza przedstawicielka Paulinka Wilczyńska została sklasyfikowana na VI pozycji.
Zważywszy na fakt, iż ten turniej był rozgrywany w dniu św. Mikołaja nasi badmintoniści sprawili sobie (i nie tylko, ponieważ wśród kibiców znaleźli się również rodzice tj.: p. Michałek oraz p. Gliwa) miłe prezenty zajmując w.w. lokaty.