Turnieje Juniorów Młodszych i Dzieci

W dniu 13.02.2010 w hali sportowej w Ropczycach odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych w badmintonie. W zawodach udział wzięły następujące kluby: UKS Trójka Tarnobrzeg, MKS Orlicz Suchedniów, AZSAGH Kraków, UKS Orliki Ropica Polska, UKSB Volant Mielec, UMKS Junis Szczucin, MKS Spartakus Niepołomice, UKS Sokół Ropczyce oraz UKS Orbitek Straszęcin. Zawodnicy Orbitka na tle reszty wypadli bardzo dobrze, zdobywając w czterech kategoriach miejsca na podium. Rewelacyjnie spisał się Rafał Gurga, który w grze pojedynczej doszedł aż do finału pokonując wcześniej dużo wyżej rozstawionych zawodników. W finale po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku uległ dwa lata starszemu Pawłowi Siępakowi z Niepołomic. Jest to największy sukces Rafała do tej pory. W grze pojedynczej dziewcząt Katarzyna Gruszka w walce o półfinał przegrała z późniejszą triumfatorką Aleksandrą Wnuk z Suchedniowa zajmując ostatecznie V miejsce. W tej samej kategorii VIII miejsce zajęła nasza młodziczka Magdalena Machnik. W grze podwójnej chłopców bezkonkurencyjni okazali się Rafał Gurga oraz Konrad Zaucha wygrywając wszystkie swoje pojedynki, natomiast w grze podwójnej dziewcząt II miejsce zajęła para Anita Mielniczek / Gabriela Ślisz, a III miejsce nasza para młodziczek Magdalena Machnik/Marlena Marć. Również w grze mieszanej mieliśmy swoich przedstawicieli na podium. Konrad Zaucha oraz Katarzyna Gruszka zajęli II miejsce nieznacznie ulegając w finale parze z Niepołomic (Siępak / Mietła) w trzech setach. Wyniki naszych zawodników bardzo dobrze prognozują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Także nasi najmłodsi adepci badmintona mieli swój dzień 6.02.2010 w hali sportowej w Widełce. W Wojewódzkim Turnieju Dzieci w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Paulina Wilczyńska, która w finale pokonała liderkę klasyfikacji Izabelę Nowak z Mielca. VII miejsce zajęła Wiktoria Piękoś, a VIII Magdalena Słyś. W kategorii chłopców na najniższym stopniu podium stanął Kamil Michałek. Natomiast VI miejsce zajął Bartłomiej Gliwa, a VIII miejsce młodszy z braci Michałków - Patryk.