Rafał Skrzek w 1/4 finału

(15.05.2011 r.) Rafał Skrzek(członek kadry narodowej seniorów) zaliczył bardzo dobry występ w stolicy Słowenii Ljublijanie, awansując do najlepszej ósemki turnieju w grze mieszanej. Nasz zawodnik w parze z Agatą Świst uległ w 1/4 finału turniejowej jedynce, późniejszym zwycięzcom turnieju. W grze pojedynczej, przegrał nieznacznie w II rundzie z rozstawionym z nr 8, czołowym niemieckim zawodnikiem Fabianem Hammesem. Rafał przegrał pierwszego seta 17:21, by w następnej partii pokonać w końcówce mocnego Niemca 22:20, niestety w 3 secie przy stanie 11:10 dla naszego zawodnika rywal bardzo szczęśliwie zagrał kilka akcji i zdobył przewagę, której już nie oddał do końca, wygrywając do 15. W grze podwójnej zagrał w parze z Darkiem Janikiem. Po zaciętym pojedynku przegrali w 3 setach w 1 rundzie z dużo wyżej rozstawionymi i bardziej doświadczonymi Ukraińcami, Natarov/Pochtarev.
Był to pierwszy występ międzynarodowy Rafała w tym sezonie, który można zaliczyć do bardzo udanych. Następnym startem będą Otwarte Mistrzostwa Litwy w Kownie (8-12 czerwca).